Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Fermā Anglijā, kur strādā daudz austrumeiropiešu, konstatēts milzīgs vīrusa perēklis; 200 cilvēki izolēti 7

Pasaulē
13. jūlijā 11:48 2020. gada 13. jūlijā 11:48
  Jauns.lv
Herefordšīrā Lielbritānijā “AS Green and Co” dārzeņu audzēšanas saimniecībā 200 darbinieki, lielākoties viesstrādnieki no Eiropas austrumiem, devušies karantīnā, jo 73 cilvēkiem apstiprināts Covid-19, vēstī angļu mediji.

Šobrīd vēl daudzi cilvēki gaida savu analīžu rezultātus.

Amatpersonas saimniecības vadību norīkojusi izolēt visus savus darbiniekus mobilajās mājiņas, kurās dzīvo ražas novācēji un fasētāji.

Šobrīd neviens nedrīkst pamest šo vietu, un amatpersonas gādā, lai saimniecībai pietiktu pārtikas un citu ikdienā nepieciešamo produktu.

Šajā saimniecībā tiek audzēti brokoļi un pākšaugi, kas nonāk valsts lielāko pārtikas veikalu ķēdēs.

Saistītās ziņas

Laukos trūkst darbaroku, darba sludinājumos – piedāvājumu 13
Briti slinka nācija? Princis Čārlzs vēršas ar lūgumu pie tautas, pēc kā visus izbrīna milzīgā atsaucība 3
“Darbs sākas 5 no rīta, maksā tikai 7 mārciņas stundā…” ko par latviešiem tik ierastu ražas novākšanas darbu saka briti 47

Saimniecības vadība paziņojumā pauda: “Mūsu darbinieki ir mūsu prioritāte, tie ir smagi strādājoši vadošie darbinieki, kas palīdz mums nodrošināt pārtiku valstij šajos neparastajos laikos.” Vadība arī piebilda, ka sadarbojas ar atbildīgajām amatpersonām, lai nodrošinātos pret Covid-19 tālāku izplatību.

Amatpersonas saimniecībai nodrošinājušas iespēju uz vietas veikt testus, kā arī izsniegusi individuālās aizsardzības līdzekļus, lai mēģinātu ierobežot infekcijas nodošanu tālāk.

Šogad ceļošanas ierobežojumu dēļ daļa strādnieku ir vietējie, jo daudzi sezonālie strādnieki nevarēja ierasties Lielbritānijā darbu veikšanā.

Lielbritānija šogad uzsāka kampaņu “Pick for Britain”, lai mudinātu bez darba palikušos cilvēkus iesaistīties ražas novākšanas darbos.

Kā zināms, Lielbritānija gadiem bijusi atkarīga no ārvalstu darbaspēka. Katru gadu aptuveni 80 000 sezonālo darbinieku ieradās Lielbritānijā no Austrumeiropas, lai piedalītos ražas novākšanas darbos, bet šogad Covid-19 ierobežojumu, kā arī “Brexit” radīto neskaidrību dēļ daudzi sezonālie strādnieki nevarēja atbraukt, kas radīja milzīgas problēmas vietējiem augļu un dārzeņu audzētājiem.

Maija vidū Lielbritānijā tika sākta kampaņa “Pick for Britain”, aicinot vietējos bez darba palikušos iedzīvotājus pieteikties darbā, lai novērstu to, ka raža vienkārši satrūd uz lauka. Ar aicinājumu pie iedzīvotājiem vērsās pats Princis Čārlzs, sakot, ka vajadzīgas cilvēku armijas, lai novērstu to, ka raža paliek nenovākta. Šī kampaņa daudzus pamudināja atsaukties, bet darbinieku rekrutētāji uzreiz raizējās, ka, visticamāk, ilgstoši strādāt paliks vien retais, jo apstākļi tur ir tālu no ideāliem, kā arī pats darbs ir smags un prasa iemaņas.

Citi šobrīd lasa

Drāma Aļaskā: mājā ar 10 bērniem ielaužas dusmīgs lācis 2
"Tā urna nebija patiesa, es pat nezinu, kas tur bija iekšā." Dairis sašutis par apbedīšanas biroja darbu 1
“Dziediet, kad jums ir labi. Bet visvairāk dziediet, kad jātiek pāri nejēdzībai," Ziedoni citē ģimene, kuras vectēvu atrada dziedam. Sirsnīgā vēstulē pateicas ikvienam, kas palīdzēja 4
Skatīt visus komentārus

"Грустно, что за моей спиной происходят такие дела": Агата Муцениеце о Павле Прилучном

Герцогиню Меган исключили из списка самых влиятельных женщин мира