Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Turku un kurdu sadursmes Vīnē saasina Austrijas un Turcijas attiecības 1

Pasaulē
29. jūnijā 17:21 2020. gada 29. jūnijā 17:21
  Jauns.lv / LETA
Atkārtotās sadursmes starp kurdu atbalstītājiem un turku nacionālistiem Vīnē saasinājušas diplomātiskās attiecības starp Austriju un Turciju, un abu valstu Ārlietu ministrijas izsaukušas pretējās puses vēstniekus.

Austrijas varasiestādes apgalvo, ka pagājušajā nedēļā vairākām kreiso aktīvistu rīkotajām demonstrācijām uzbrukuši cilvēki, kas saistīti ar turku galēji labējo organizāciju "Pelēkie vilki".

Sadursmēs ievainoti septiņi policisti, kas centās noturēt abas grupas atstatu vienu no otras.

Demonstrācijām uzbrukuši cilvēki, kas saistīti ar turku galēji labējo organizāciju "Pelēkie vilki". (Foto: Ekrānuzņēmums)

Austrijas iekšlietu ministrs Karls Nēamers, kurš pārstāv konservatīvo Tautas partiju, uzsvēris, ka situāciju, kurā Turcijas iekšējie konflikti tiek risināti uz Austrijas zemes, ir "pilnīgi nepieņemama".

Nēamers sola, ka ministrija un policija darīs visu iespējamo, lai garantētu pulcēšanās brīvību.

Austrijas valdība arī paziņojusi, ka tuvākajās dienās noorganizēs sarunas starp policiju, izlūkdienestiem un integrācijas aģentūrām, lai apspriestu situāciju.

Tikmēr Turcijas Ārlietu ministrija cenšas izplatīt atšķirīgu Vīnes notikumu versiju.

Ankara apgalvo, ka demonstrācijas organizējusi Turcijā ārpus likuma pasludinātā kurdu nemiernieku organizācija Kurdistānas Strādnieku partija (PKK).

PKK tika izveidota 1978.gadā ar mērķi Turcijā panākt kurdu autonomiju, bet 1984.gadā tā kļuva par bruņotu grupējumu un par savu mērķi izvirzīja neatkarīgas kurdu valsts izveidošanu.

Turcijas Ārlietu ministrija uzsvēra, ka ir pilnīgi nepieņemami, ka Austrija šādās demonstrācijās pieļauj PKK propagandu, pieverot acis uz PKK simbolu izmantošanu un vēršanos pret Turciju.

Austrijas un Turcijas attiecības ir saspringtas jau labu laiku. Austrijas kanclers Sebastians Kurcs iestājas pret Turcijas pievienošanos Eiropas Savienībai (ES) un mēģina ierobežot Ankaras ietekmi uz lielo turku kopienu Austrijā.

Citi šobrīd lasa

Kas ir bīstamais mēris, ar kuru inficējušies vairāki cilvēki Ķīnā? 3
Covid-19 eksperts no Zviedrijas: pasaule joprojām nesaprot
Mūsu veiksmes stāsts: Latvija otrajā vietā ANO ziņojumā par valstīm, kas sekmīgi ierobežo Covid-19 3
Tēmas: Turcija, Austrija
Pievienot komentāru

СМИ: Анастасия Заворотнюк поправилась и вернулась домой

В одних трусах и на костылях: 61-летняя Мадонна поделилась снимком топлес