Izmeklētāji pilnībā noraida versiju par Malaizijas lidmašīnas notriekšanu no Ukrainas kompleksa "Buk"
Apvienotā izmeklēšanas grupa (JIT), kas izmeklēja Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs Austrumukrainas 2014.gada jūlijā, nav atradusi nekādus pieradījumus, ka lidmašīnu būtu notriecis Ukrainas zenītraķešu komplekss "Buk", otrdien tiesā pavēstīja Nīderlandes prokurors Teiss Bergers.
Pēc viņa teiktā, JIT uzmanīgi izpētījusi versiju par Ukrainas "Buk" atrašanos raķetes izšaušanas rajonā, analizējot vairāk nekā 2400 fotogrāfiju gan ar Ukrainas, gan Krievijas zenītraķešu sistēmām. Turklāt tika izpētītas vietas, no kurām varēja notikt šaušanas un analizētas Ukrainas bruņoto spēku sistēmas "Buk". Tāpat tika izpētīti Ukrainas militārpersonu sniegtie dati par Ukrainas sistēmu "Buk" atrašanās vietām.
Tas viss "nesniedza nekādu informāciju par Ukrainas sistēmas "Buk" atrašanos šajā rajonā 2014.gada 17.jūlijā," pavēstīja Bergers.
Nīderlandes tiesa pēc trīs mēnešu pārtraukuma, kas tika atvēlēts, lai aizstāvības puse varētu labāk sagatavoties, pirmdien atsāka izskatīt lietu par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu 2014.gadā virs prokrievisko kaujinieku kontrolētās Austrumukrainas.
Lidmašīnas notriekšanas lietā ir četri aizdomās turamie - Krievijas pilsoņi Igors Girkins, Sergejs Dubinskis un Oļegs Pulatovs, kā arī Ukrainas pilsonis Leonīds Harčenko.
Notriektā reisa MH17 upuru radinieki Hāgā iepretim Krievijas vēstniecībai rīko protesu
Notriektā 2014. gada „Malaysia Airlines” reisa MH17 upuru radinieki 8. martā Hāgā iepretim Krievijas vēstniecībai rīkoja protestu. Ģimenes locekļi un ...
Tiesā pārstāvēts ir tikai Pulatovs, kas lidmašīnas notriekšanas laikā Austrumukrainā bija prokrievisko kaujinieku augsta ranga līderis. Ar advokātu starpniecību viņš vainu apsūdzībās noliedzis.
Prāva sākās 9.martā, bet 23.martā tika izsludināts pārtraukums.
Tiesājamo aizturēšanai izdoti starptautiskie orderi.
Malaizijas nacionālās aviokompānijas "Malaysia Airlines" pasažieru lidmašīna "Boeing 777" tika notriekta 2014.gada 17.jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos. Katastrofā dzīvību zaudēja visi lidmašīnā esošie 298 pasažieri un apkalpes locekļi. Aptuveni divas trešdaļas no bojāgājušajiem bija Nīderlandes pilsoņi.
Nīderlandē sagaida mājās notriektās lidmašīnas upurus
Ar divām lidmašīnām otrdien Nīderlandē nolaidās pirmie 40 koka zārki - tajos gulēja pilsoņi, kuru dzīve aprāvās brīdī, kad "Malaysia ...
Izmeklētāji iepriekš paziņojuši, ka raķete "Buk", ar kuru notriekta lidmašīna, uz Ukrainu tika nogādāta no Krievijas pretgaisa brigādes, kas bāzēta Kurskā.
Nīderlandes vadītā izmeklēšanas komanda pērn paziņoja, ka četri aizdomās turamie ir atbildīgi par pretgaisa raķešu sistēmas "Buk" atvešanu no Krievijas uz konflikta zonu Ukrainas austrumos.
Bijušais Krievijas Federālā Drošības dienesta pulkvedis Girkins lidmašīnas notriekšanas laikā Austrumukrainas Doņeckas apgabalā bija prokrievisko kaujinieku augstākais militārais komandieris, norādījusi izmeklēšanas komanda.
Dubinskis un Pulatovs bija saistīti ar Krievijas militāro izlūkdienestu.
Traģēdijas vietā meklē lidmašīnas "MH-17" pasažieru mirstīgās atliekas
Ukrainas pilsonis Harčenko bija atbildīgs par kaujas vienību kara plosītajā Ukrainas Doņeckas apgabalā, norādījuši izmeklētāji.
Krievija ir kategoriski noliegusi, ka būtu saistīta ar lidmašīnas notriekšanu, un Krievijas Ārlietu ministrija ir nosodījusi tiesas prāvu, apgalvojot, ka jau tagad skaidrs, ka apsūdzētie tiks atzīti par vainīgiem.