Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Marco Passaro/IPA/SIPA

Gadījums ar inficētu frizieri ASV liek domāt, ka uzņēmumu atvēršana notikusi pārāk strauji

Ārzemēs
23. maijā 12:40 2020. gada 23. maijā 12:40
  Jauns.lv
ASV amatpersonas paziņojušas, ka kāds Misūri strādājošs frizieris ar Covid-19 astoņu dienu laikā inficēšanās briesmām pakļāvis 91 cilvēku, ziņo CNN.

Šis gadījums liecina par vīrusa izplatības draudiem pēc tam, kad ASV štatos uzņēmumi pēc vairāku nedēļu pārtraukuma atsākuši darbu.

Ar Covid-19 slimais frizieris, domājams, varētu būt aplipinājis 84 klientus un vēl 7 kolēģus. Turklāt šis nav bijis asimptomātiskais gadījums - frizierim bijuši izteikti Covid-19 simptomi.

Nav skaidrs, kad frizieris, kura identitāte un dzimums netiek atklāts, saņēmis pozitīvus Covid-19 rezultātus, taču tiek uzskatīts, ka inficēšanās notikusi ceļojuma laikā. Darbu saslimušais atsācis 12.maijā un nostrādājis 8 dienas.

"Indivīds un viņu klienti valkāja sejas aizsegus. 84 tieši pakļautos klientus informēs Veselības departaments, un viņiem tiks piedāvātas Covid-19 pārbaudes, tāpat kā septiņiem friziera kolēģiem," teikts vietējā veselības departamenta paziņojumā. Amatpersonas cer, ka sejas maskas būs pasargājušas pārējos no inficēšanās.

Ierēdņi publicējuši detalizētu laika grafiku par vietām, kuras frizieris ir apmeklējis, un aicina tos, kuri līdzīgos laikos atradušies tajās pašās vietās, pievērst pastiprinātu uzmanību savam veselības stāvoklim. 

ASV līdz šim konstatēti vairāk nekā 1,6 miljoni Covid-19 gadījumu. Ar slimību miris 338 431 pacients, bet atveseļojušies 350 135 cilvēki.

Citi šobrīd lasa

Samanta Tīna atklāj piecus noslēpumus par sevi: runā arī par plastiskajām operācijām
Latviešu anestezioloģe dalās ar skumju stāstu par 6 gadus vecu zēnu, kuru vecāki bija atteikušies vakcinēt 21
VIDEO: Rīgā no brauktuves "noslauka" vieglo auto un savaino gadu vecu bērnu
Tēmas: ASV, Koronavīruss
Pievienot komentāru

"Грудь вывалилась": Агата Муцениеце шокировала снимком с продюсером "Интернов"

Отец Жанны Фриске пожаловался на тяжелое материальное положение