Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Dienvidāfrikas Republikā Covid-19 karantīnas laikā aplaupītas 183 skolas
EPA/Scanpix

Dienvidāfrikas Republikā Covid-19 karantīnas laikā aplaupītas 183 skolas

Ārzemēs
13. aprīlī 19:34 2020. gada 13. aprīlī 19:34
  Jauns.lv / LETA
Septiņpadsmit dienās, kopš Dienvidāfrikas Republikā Covid-19 dēļ ieviests ārkārtējais stāvoklis, valstī aplaupītas 183 skolas, pirmdien paziņojusi izglītības ministre Angī Motšega.

Pēc viņas teiktā, ir šausmīgi apzināties, ka noziedznieki "ar tādu nesodāmības apziņu var iznīcināt mūsu pašu bērniem paredzēto infrastruktūru".

Kā vēsta mediji, šobrīd slēgtajās skolās dažādos valsts rajonos darbojušies gan ļaunprātīgi dedzinātāji, gan laupītāji, kas aiznesuši līdzi ne tikai datorus un printerus, bet pat krēslus.

Tikai dažas dienas pirms tam DĀR policijas ministrs Beki Cele paziņoja, ka valstī šai laikā krasi krities noziedzības līmenis, skaidrojot to ar alkohola pārdošanas aizliegumu.

Motšega aicinājusi vietējās kopienas palīdzēt policijai noskaidrot vainīgos un nepirkt mantas, kas varētu būt nolaupītas skolām.

Ministre norādījusi, ka sadarbojas ar policijas ministru, lai ar Valsts izlūkošanas spēku atbalstu  "sameklētu pavedienus, kas ļautu aizturēt un sodīt katru vainīgo".

Kā pirmdien atzinis Dienvidāfrikas Republikas prezidents Sirils Ramafosa, "skolu aplaupīšana, izdemolēšana vai nodedzināšana valstij ir liels apkaunojums".

Citi šobrīd lasa

Meitenīte filmēja mājasdarbu, bet par video zvaigzni kļuva viņas tētis un brāļi 2
"Visai skarbi gāja," - Dženifere Rumpāne par pārdzīvoto Itālijas cietumā
Ģimenes locekle Zviedrijā nejauši atklāj, ka māte 28 gadus tur gūstā savu dēlu 4
Pievienot komentāru

Ефремов написал покаянное письмо жене погибшего по его вине водителя

Мадонна собрала вместе шестерых детей и молодого бойфренда