Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
BNS foto/ Scanpix

Koronavīrusa dēļ Lietuvā izsludina ārkārtas situāciju 19

Pasaulē
26. februārī 15:28 2020. gada 26. februārī 15:28 | Papildināts, 26. februārī 15:48
  Jauns.lv
Gatavojoties iespējamam koronavīrusa uzliesmojumam, Lietuvas valdība trešdien nolēmusi izsludināt ārkārtas situāciju, ziņo Lietuvas mediji. Pagaidām gan neviens saslimšanas gadījums kaimiņvalstī nav reģistrēts.

Lietuvas Republikas Veselības ministrija ārkārtas situāciju izsludinājusi, ņemot vērā Lietuvas Ekstremālo situāciju komisijas lēmumu. 

Valdības sēdē veselības ministra vietnieks Aļģirds Šešeļģis (Algirdas Šešelgis) nosaucis arī iemeslus, kāpēc ekstremālas situācijas izziņošana valsts līmenī bijusi nepieciešama. Viņš uzsvēra, ka pašreizējā situācijā prevencija tiek pilnībā kontrolēta, taču reizēm vajadzīgi operatīvi pasākumi, lai sasniegtu mērķus. 

"Tiks pārskatītas visas rekomendācijas, un daļa no tām kļūs par obligātiem norādījumiem. Tagad būs iespējams pieņemt lēmumus, kuru izpildei būs nevis rekomendējošs, bet obligāts raksturs," valdības sēdē šodien teica Lietuvas veselības ministra vietnieks. 

"Vīrusa skarto teritoriju saraksts Eiropā var strauji mainīties, un pieaug risks, ka šī infekcija var tikt ievesta arī citās Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās telpas valstīs, tostarp Lietuvā," viņš norādīja.

Viceministrs atgādinājis, ka ārkārtējās situācijas izsludināšana ļaus vieglāk izmantot valsts rezerves situācijas kontrolēšanai, iegādāties nepieciešamos papildlīdzekļus bez publisko iepirkumu izsludināšanas un sniegt obligātus norādījumus attiecībā uz ceļošanu starp Lietuvu un konkrētiem reģioniem.

Pēc Lietuvas Veselības ministrijas datiem, Lietuvā koronavīruss vēl nevienam nav konstēts. Pārbaudītas uz šo vīrusu pagaidām kaimiņvalstī ir 44 personas.

Saistītās ziņas

Aizdomas par koronavīrusu arī Lietuvā: Kauņas slimnīcā ievietots 28 gadus vecs vīrietis 3
Saistībā ar jaunā koronavīrusa draudiem Lietuvā vēlas izsludināt valsts līmeņa ārkārtas situāciju 2
Lietuvā tiem, kuri atgriezušies no Ķīnas, iesaka divas nedēļas nekontaktēties ar citiem cilvēkiem 5

Citi šobrīd lasa

Kas notiek ar ādu, ilgstoši dzīvojot mājās? Padomi sejas kopšanai
Nepielūdzami augošā statistika: ko Amerika izdarīja nepareizi 11
Lielbritānija sagaidījusi pirmo pašizolācijā dzimušo mazuli - sieviete dzemdē, pirms ierodas mediķi
Skatīt visus komentārus

"Она была помешана на мытье рук": совершенно здоровая мать двоих детей умерла от Covid-19, несмотря на самоизоляцию

«Только для избранных»: Лопез во время карантина добилась для себя незаконной привилегии