Koronavīrusa skartajā Uhaņā notiek aizdomīgas dedzināšanas: piesārņojums pārsniegts simtiem tūkstošu reižu
Satelītuzņēmumi no kosmosa atklāj baisu ainu – pēdējās nedēļas laikā virs koronavīrusa visvairāk skartajām Ķīnas pilsētām – Uhaņas un Čuncjinas – konstatēta pastiprināta indīgās gāzes – sēra dioksīda (SO2) izdalīšanās. Ķīnas varasiestādes nekomentē notikušo, bet apokalipses sludinātāji apgalvo, ka tur masveidīgi tiek kremēti no vīrusa mirušo līķi.
Sēra dioksīds ir indīga gāze, ko lieto, piemēram, dezinficēšanai un medicīnisko atkritumu un pat dzīvo radību iznīcināšanai. Tā rezultātā rodas tā dēvētais skābais lietus.
Globālā vides novērojumu tīkla Windy.com kartē konstatēts, ka Uhaņas apkārtnē pirms nedēļas bija pārmērīgi liela SO2 koncentrācija - 1350 mikrogrami uz kubikmetru, bet Pasaules Veselības organizācija brīdinājusi, ka 500 SO2 mikrogramu uz kubikmetru nedrīkst pārsniegt ilgāk kā desmit minūtes, bet Uhaņas apkārtnē šāda bīstama koncentrācija pārsniegta vairākas dienas pēc kārtas. Starptautiski pieļaujamā SO2 koncentrācija ir 0,05 mikrogrami uz kubikmetru un tas nozīmē, ka Ķīnā pašlaik šī norma tiek pārkāpta simtiem tūkstošu reižu.
Pēc visa spriežot šāda SO2 koncentrācija varētu rasties kremācijas rezultātā. Pasaules plašsaziņas līdzekļos tiek izteiktas vairākas versijas, kādēļ radies tik liels SO2 daudzums. Vieni uzskata, ka sēra dioksīds radies sadedzinot medicīniskos atkritumus vai dzīvniekus. Savukārt baisāko scenāriju apoloģēti pārliecināti, ka koronavīrusa skartajās pilsētās masveidā tiek kremēti mirušo cilvēku līķi, lai slēptu patiesos vīrusa izplatības drausmos apmērus. Ne tik apokaliptiski noskaņotie teic, ka sēra dioksīds šajos Ķīnas apvidos tiek izmantots pilsētvidē dezinfekcijas nolūkos.
Pasaules Veselības organizācija brīdina - augsta vai ilgstoša sēra dioksīda iedarbība var radīt nopietnu risku veselībai, kas var radīt astmu un dažādas plaušu slimības, izraisīt acu iekaisumu.
Ķīnas ārstu sejas pēc ilgstoša darba maskās ar koronavīrusa pacientiem
Gan Ķīnas sociālajos tīklos, gan arī “Instagram” ātri izplatījušās mediķu bildes, kurās redzamas viņu sejas pēc diennaktīm ilga darba ar ...