Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Koronavīrusa skartajā Uhaņā notiek aizdomīgas dedzināšanas: piesārņojums pārsniegts simtiem tūkstošu reižu 17

Pasaulē
17. februārī 06:10 2020. gada 17. februārī 06:10
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Satelītuzņēmumi no kosmosa atklāj baisu ainu – pēdējās nedēļas laikā virs koronavīrusa visvairāk skartajām Ķīnas pilsētām – Uhaņas un Čuncjinas – konstatēta pastiprināta indīgās gāzes – sēra dioksīda (SO2) izdalīšanās. Ķīnas varasiestādes nekomentē notikušo, bet apokalipses sludinātāji apgalvo, ka tur masveidīgi tiek kremēti no vīrusa mirušo līķi.

Sēra dioksīds ir indīga gāze, ko lieto, piemēram, dezinficēšanai un medicīnisko atkritumu un pat dzīvo radību iznīcināšanai. Tā rezultātā rodas tā dēvētais skābais lietus.

Globālā vides novērojumu tīkla Windy.com kartē konstatēts, ka Uhaņas apkārtnē pirms nedēļas bija pārmērīgi liela SO2 koncentrācija - 1350 mikrogrami uz kubikmetru, bet Pasaules Veselības organizācija brīdinājusi, ka 500 SO2 mikrogramu uz kubikmetru nedrīkst pārsniegt ilgāk kā desmit minūtes, bet Uhaņas apkārtnē šāda bīstama koncentrācija pārsniegta vairākas dienas pēc kārtas. Starptautiski pieļaujamā SO2 koncentrācija ir 0,05 mikrogrami uz kubikmetru un tas nozīmē, ka Ķīnā pašlaik šī norma tiek pārkāpta simtiem tūkstošu reižu. 

Satelītuzņēmumi liecina, ka pēdējās dienās „koronavīrusa dzimtenē”, karantīnā izolētās Uhaņas pilsētas apkārtnē bīstami palielinājies indīgā sēra dioksīda līmenis. (Foto: Vida Press)

Pēc visa spriežot šāda SO2 koncentrācija varētu rasties kremācijas rezultātā. Pasaules plašsaziņas līdzekļos tiek izteiktas vairākas versijas, kādēļ radies tik liels SO2 daudzums. Vieni uzskata, ka sēra dioksīds radies sadedzinot medicīniskos atkritumus vai dzīvniekus. Savukārt baisāko scenāriju apoloģēti pārliecināti, ka koronavīrusa skartajās pilsētās masveidā tiek kremēti mirušo cilvēku līķi, lai slēptu patiesos vīrusa izplatības drausmos apmērus. Ne tik apokaliptiski noskaņotie teic, ka sēra dioksīds šajos Ķīnas apvidos tiek izmantots pilsētvidē dezinfekcijas nolūkos.

Pasaules Veselības organizācija brīdina - augsta vai ilgstoša sēra dioksīda iedarbība var radīt nopietnu risku veselībai, kas var radīt astmu un dažādas plaušu slimības, izraisīt acu iekaisumu.

Saistītās ziņas

Ķīnā ar koronavīrusu inficējušies 1700 mediķi 9
Rīgas domē spriež par koronavīrusa izplatību un galvaspilsētas gatavību iespējamai epidēmijai 5
Laima Vaikule bailēs no koronavīrusa nekur vairs nelido

Citi šobrīd lasa

Mikrobiologs dara tā... Pirmās piecas lietas, kas jāizdara, ieejot mājās no ielas 1
Tava labā enerģija iedvesmos arī citus - horoskops visām zodiaka zīmēm no 30.03. līdz 5.04.
Dzīve Eiropā ir iepauzēta, bet ne Zviedrijā. Latviete Stokholmā raizējas par cilvēku attieksmi un rīcību 1
Skatīt visus komentārus

Максим Галкин порадовал поклонников новым фото с Аллой Пугачевой и детьми

16-летняя дочь Крутого в микрошортах устроила танцевальный беспредел на карантине