Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Makrons aicina uz "stratēģisku dialogu" ar Krieviju 10

Pasaulē
2019. gada 3. decembrī 19:38 2019. gada 3. decembrī 19:38
  Jauns.lv / LETA
Francijas prezidents Emanuels Makrons, NATO samita kuluāros tiekoties ar savu ASV kolēģi Donaldu Trampu, otrdien aicinājis uz "stratēģisku dialogu" ar Krieviju.

"Ir svarīgi, lai būtu stratēģiska dialogs ar Krieviju," izteicies Makrons, taču piebildis, ka NATO tajā jāiesaistās ar "plaši atvērtām acīm".

Viņš arī izteicies, ka alianse kļūst nenopietna, ja diskusiju centrā atrodas vienīgi izmaksas, nevis stratēģiskie jautājumi.

"Ir svarīgi, lai būtu stratēģiska dialogs ar Krieviju," izteicies Makrons, taču piebildis, ka NATO tajā jāiesaistās ar "plaši atvērtām acīm". (Foto: Ekrānuzņēmums)

Viņš gan atzinis, ka ASV gadiem ilgi ieguldījušas NATO daudz lielākus līdzekļus nekā pārējie sabiedrotie, taču piebildis, ka "svarīgākās izmaksas ir mūsu karavīru dzīvības" un šajā ziņā Francija sniedzot pienācīgu ieguldījumu.

Iepriekš, runājot ar žurnālistiem, Makrons apsūdzējis Turciju sadarbībā ar "Islāma valsts" sabiedrotajiem.

"Šodien kopīgais ienaidnieks ir teroristiskie grupējumi. Man skumji atzīt, ka mums visiem ap galdu nav kopīgas terorisma definīcijas," kopīgā preses konferencē ar Trampu norādīja Elizejas pils saimnieks.

"Ja paraugāmies uz Turciju, viņi cīnās pret tiem, kas kopā ar mums plecu pie pleca cīnījušies pret "Islāma valsti", bet dažreiz sadarbojas ar "Islāma valsts" piesedzējiem," piebilda Francijas prezidents.

Tajā pašā laikā Makrons noraidīja Trampa prasības uzņemt atpakaļ tos Francijas pilsoņus, kas devušies karot uz ārvalstīm "Islāma valsts" rindās, norādot, ka šis jautājums šobrīd neesot prioritāte. Tā vietā, pēc viņa domām, visi spēki jāpieliek "Islāma valsts" apkarošanai, jo grupējums vēl nav sakauts.

Tikmēr Tramps, kas pirms samita asi kritizējis Makrona izteikumus par NATO "smadzeņu nāvi", kopīgās preses konferences laikā centās ieturēt samierniecisku toni,

Baltā nama saimnieks norādīja, ka abām valstīm esot "daudzi labi kopīgi pasākumi", lai gan starp tām pastāv "niecīgas domstarpības" tirdzniecības jautājumos.

Citi šobrīd lasa

Dzimšanas mēnesis ietekmē cilvēka likteni, apliecina zinātnieki 4
67 gadus vecā Brižita Makrona peldkostīmā izskatās vēl jaunāka nekā mini kleitās
Zemgus Girgensons ar sievu paziņo par gaidāmu ģimenes pieaugumu 1
Skatīt visus komentārus

«Гарри был потрясен»: стало известно, каким нарядом Меган соблазнила принца

Четыре года не видели внуков: почему Джоли запретила детям навещать родителей Питта?