Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Piecu gadu laikā karā Donbasā miruši vairāk nekā 3300 mierīgie iedzīvotāji
Apšaudē cietusi māja Doņeckā. (Foto: Valentin Sprinchak/TASS)

Piecu gadu laikā karā Donbasā miruši vairāk nekā 3300 mierīgie iedzīvotāji

Ārzemēs
2019. gada 4. novembrī 09:59 2019. gada 4. novembrī 09:59
  Jauns.lv / LETA
Karadarbības rezultātā Donbasā kopš 2014.gada aprīļa gājuši bojā vairāk nekā 3330 mierīgie iedzīvotāji un aptuveni 9000 guvuši ievainojumus, paziņojusi ANO.

Saskaņā ar organizācijas aplēsēm, konflikta dēļ 1,3 miljoni cilvēku pametuši savas mājas. Kā norāda ANO, bruņotā konflikta dēļ radusies 427 kilometrus gara nošķiršanās līnija, kā rezultātā liegta piekļuve pamata pakalpojumiem. Saskaņā ar ANO datiem, šobrīd palīdzība nepieciešama 3,5 miljoniem cilvēku.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai  piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos Ukrainas  austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Citi šobrīd lasa

Mazajam Artjomam dzimumzīmes sedz 80% ādas. Ārsti piedāvā atteikties no bērna, tomēr māmiņa cer ar šo stāstu iedvesmot citus
FOTO: simtiem cilvēku Dobelē atbild pasaulei ar savu “Jerusalema” versiju 3
Jurists Krieķis: aiz Pāvela Rebenoka slepkavības stāv politiskie spēki 4

"Спиногрызы атакуют!": Пугачева запечатлела Галкина с детьми во время завтрака перед школой

Эксперт объяснила, прибегали ли к пластике герцогини Меган и Кэтрин