Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Grēta Tūnberga smalki noliek pie vietas nīdējus, kas zobojas par gados jauniem vides aktīvistiem 64

Pasaulē
2019. gada 26. septembrī 12:40 2019. gada 26. septembrī 12:40
  Jauns.lv
16 gadus vecā vides aktīviste Grēta Tūnberga pēdējā laikā guvusi plašu popularitāti, aicinot pasauli sākt domāt par klimata pārmaiņām un beidzot rīkoties, lai situāciju uzlabotu. Zviedru meitenes aktivitātes plaši tiek apspriestas visā pasaulē, tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka daudzi sākuši viņu nosodīt. Tāpat daļa cilvēku nosoda arī nepilngadīgas meitenes izmantošanu, reklamējot klimata krīzi.

Grēta Tūnberga kļuvusi par seju globālajai jauniešu kustībai pret valdību bezdarbību klimata jomā. Pagājušās nedēļas piektdienā kustība spēja mobilizēt miljoniem cilvēku vispasaules "klimata streikam".

Foto: Twitter

Jaunietes aktivitātes plaši apspriež visā pasaulē, kā rezultātā neizpaliek arī personīgi komentāri par viņas izskatu un izturēšanos. Vienaldzīgi nav arī pasaules līderi. 

Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien kritizējis 16 gadus veco Tūnbergu par sūdzības iesniegšanu ANO pret Franciju un četrām citām valstīm par nerīkošanos klimata jomā. Savukārt ASV prezidents Donalds Tramps izraisījis sašutumu sociālajos tīklos ar tvītu, kurā viņš pazobojies par 16 gadus vecās zviedru vides aktīvistes Grētas Tūnbergas dedzīgo uzstāšanos ANO klimta samitā Ņujorkā.

Pēc notikušā Tūnberga sociālajos tīklos aicina cilvēkus netērēt savu brīvo laiku, pievēršot uzmanību pieaugušajiem, kuri nezināmu iemeslu dēļ nosoda pusaudžus un bērnus, kas atbalsta zinātni. "Mūsu dēļ viņi laikam jūtas apdraudēti," tviterī raksta Grēta.

"Kā jau būsiet novērojuši, nīdēji palikuši aktīvāki kā jebkad agrāk - tiek apspriests man izskats, manas drēbes, mana uzvedība un manas atšķirības. Viņi izdomājuši visdažādākos melus un konspirācijas teorijas. Tā kā viņi dara visu iespējamo, lai nerunātu par klimatu un ekoloģisko krīzi, izskatās, ka viņi ir gatavi pārkāpt jebkuru robežu, lai tikai novērstos no galvenā," saviem sekotājiem ziņo Tūnberga.

"Es patiešām nesaprotu, kāpēc pieaugušie izvēlas pavadīt savu laiku ņirgājoties par pusaudžiem un bērniem, kas promotē zinātni. Tā vietā viņi varētu darīt kaut ko labu. Mūsu dēļ viņi laikam jūtas apdraudēti. Netērē savu laiku, lai pievērstu viņiem uzmanību. Pasaule mostas. Izmaiņas tuvojas - patīk tev tas vai ne," norāda aktīviste.

Saistītās ziņas

"Jūs esat nozaguši manu bērnību un sapņus!"- 16 gadus vecā Grēta Tūnberga klimata samitā Ņujorkā pamatīgi norāj pasaules līderus 55
Vides aktīviste Grēta Tūnberga par Aspergera sindromu: "Būt savādākai nozīmē, ka tev ir superspējas" 21
Tūnberga un citi jaunie vides aktīvisti protestē pie ANO ēkas Ņujorkā 4

Citi šobrīd lasa

Vācijā dzīvojošs krievs: "Pirmo reizi sajutu, kas ir valsts" - kā valdība tur krīzē palīdz cilvēkiem 3
Infektologs Uga Dumpis brīdina par Covid-19 pēdējā laika tendencēm 3
Šodien - Pūpolsvētdiena! Ticējumi un latviešu ēdieni, kas šodien jāceļ galdā
Skatīt visus komentārus

Беременная Кэти Перри оригинально рассекретила пол ребенка от Орландо Блума

Татьяна Брухунова рассказала, как ее родители относятся к 74-летнему Евгению Петросяну