Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Cilvēki Atēnās piedalās 24 stundu streikā. (Foto: EPA/Scanpix)

Grieķijā notiek pirmais streiks kopš konservatīvo nākšanas pie varas

Pasaulē
2019. gada 24. septembrī 16:41 2019. gada 24. septembrī 16:41
  Jauns.lv / LETA
Grieķijas arodbiedrības, ieskaitot prāmju un autobusu satiksmes darbinieku organizācijas, rīko streiku, un tas ir pirmais, kopš jūlijā pie varas nācis konservatīvais premjerministrs Kirjaks Micotakis.

Prāmji, ko ikdienā izmanto tūkstošiem grieķu un tūristu, lai pārvietots starp Grieķijas salām un valsts kontinentālo daļu, palikuši pietauvoti, bet pilsētās sabiedriskais transports kursē stipri ierobežotā apjomā.

Valsts skolas un sabiedrisko pakalpojumu iestādes slēgtas.

Rīkojot streiku, arodbiedrības pamatā protestē pret valdības plāniem paātrināt privatizāciju un reformēt darba likumus, kā arī pārskatīt tiesības uz streikiem.

Micotakis premjera amatā stājās 7.jūlijā un ir paziņojis par ambicioziem plāniem pabeigt reformas, kas Grieķijai bija jāīsteno, lai saņemtu finansējumu tautsaimniecības glābšanai un izkļūtu no smagās ekonomikas krīzes.

Reformu ietvaros paredzēts ierobežot tiesības uz streikiem. Grieķijā ik gadu tiek rīkoti simtiem streiku, kas skar visus tautsaimniecības sektorus, ieskaitot būtiski svarīgo tūrisma nozari.

Lai streiks būtu likumīgs, turpmāk par to būs jānobalso arodbiedrības biedru vairākumam, paredzēts valdības gatavotajā likumprojektā.

Citi šobrīd lasa

“top!” lauku veikalos ar apsargu palīdzību cīnās pret bezatbildīgiem pircējiem – pārsvarā jauniešiem un senioriem 8
Hercogienes Meganas pēdējais vēstījums tautai, pametot karalisko dzīvi, ir tiešām aizkustinošs 2
Pašizolācijas "trakumi" pasaulē: vīrieši sūdzas par savu sieviešu izdarībām karantīnas laikā 1
Tēmas: Grieķija
Pievienot komentāru

Медсестра рассказала о своей работе во время эпидемии: "Сдохни или умри" — так можно описать наши смены"

«Я напугана. Думаю, ситуация будет ухудшаться». Работающая по 13 часов в день медсестра рассказала о муках зараженных пациентов