Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AFP/Scanpix

Ziņojums: pirmajā pusgadā ekstremālie laikapstākļi bijuši vieni no visu laiku postošākajiem 20

Pasaulē
13. septembrī 08:53 2019. gada 13. septembrī 08:53
Jauns.lv / LETA
Šā gada pirmajā pusē apmēram septiņi miljoni cilvēku ir bijuši spiesti pamest savas mājas ekstremālu laikapstākļu dēļ, tādējādi šis kļuvis par vienu no postošākajiem gadiem, kāds jebkad reģistrēts, liecina Iekšējās pārvietošanas uzraudzības centra (IDMC) jaunākais ziņojums.

IDMC publiskotajā pusgada ziņojumā apkopoti valdību, Apvienoto Nāciju Organizācijas humānās palīdzības aģentūru un mediju dati par iekšējo pārvietošanu, kas notikusi 2019.gada janvārī-jūnijā.

Tajā teikts, ka ekstremālu laikapstākļu, galvenokārt vētru un plūdu, dēļ pārvietoti septiņi miljoni cilvēku, kas ir jauns rekords.

Tā kā ierasti gada otrajā pusē postošu laikapstākļu gadījumu skaits palielinās, organizācija prognozē, ka līdz gada beigām pārvietoto cilvēku skaits sasniegs 22 miljonus.

"Tas nozīmētu, ka no šāda veida pārvietošanas aspekta 2019.gads kļūtu par vienu no postošākajiem kopš tiek veikta datu apkopošanā," norādīja Ženēvā bāzētā organizācija.

Ziņojumā pieminētas tādas katastrofas kā ciklons "Fani", kura dēļ miljoniem cilvēku tika evakuēti Indijā un Bangladešā, kā arī ciklons "Idai'', kas izraisīja plašus postījumus Mozambikā, Malāvijā, Zimbabvē un Madagaskarā.

IDMC atgādināja par postošajiem plūdiem, piemēram, Irānā, kur šogad plūdi skāruši apmēram 90% valsts.

"Pašreizējā mainīgajā klimatā ekstremālu laikapstākļu izraisīta masu pārvietošana kļūst par normu," secinājuši eksperti.

Organizācijas direktore Aleksandra Bilaka aicināja starptautisko sabiedrību aktīvāk rīkoties, lai mainītu šis tendences un sniegtu atbalstu miljoniem cilvēku, kas ik gadu zaudē savas mājas.

Mums ir "jāinvestē ilgtspējīgā attīstībā un klimata pārmaiņu pielāgošanā", viņa aicināja, piebilstot, ka "tikai tad mēs spēsim samazināt pārmaiņas, ciešanas un nabadzību, kas ik gadu ir jāpiedzīvo miljoniem cilvēku".

Citi šobrīd lasa

Ieva Florence un Oskars Vīksne sarīko pasakainas kāzas: "Mēs izvēlamies mīlestību"
Sadedzis leģendārais latviskais motocikls, kas bija nosaukts eksprezidentes Freibergas vārdā
FOTO: Ēģiptē atrod 30 zārkus ar mūmijām 2
Tēmas: Laika ziņas
Skatīt visus komentārus

Видео: появились подробности жуткой жизни 11-летней девочки-маугли из России

Анастасия Заворотнюк страдала манией преследования