Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Krievija un Ukraina apmainījušās ar gūstekņiem; atbrīvots arī režisors Oļegs Sencovs 683

Pasaulē
7. septembrī 14:05 2019. gada 7. septembrī 14:05 | Papildināts, 7. septembrī 14:51
LETA
Krievija un Ukraina sestdien pabeigušas ilgi gaidīto gūstekņu apmaiņu, vēsta Krievijas un Ukrainas mediji.

Oļegs Sencovs ar meitu. (Foto: AP/Scanpix)

Kijevas un Maskavas lidostās teju vienlaicīgi nolaidušās lidmašīnas ar apmaiņā iekļautajiem cilvēkiem.

Lidmašīna ar Ukrainas pilsoņiem nolaidusies Kijevas Borispiļas lidostā, kur to ar aplausiem sagaidīja atbrīvoto gūstekņu tuvinieki.

Vienlaikus Krievijas valsts televīzija rāda, ka Maskavas Vnukovas lidostā nolaidusies lidmašīna ar atbrīvotajiem Krievijas pilsoņiem.

Oļegs Sencovs, kurš uz 20 gadiem bija notiesāts par terorismu, izkāpj no lidmašīnas Ukrainā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Gūstekņu apmaiņa notikusi formātā "35 pret 35".

Atbrīvoto Ukrainas pilsoņu vidū ir režisors Oļegs Sencovs, kā arī 24 ukraiņu jūrnieki, kurus Krievija pagājušā gada novembrī sagūstīja Kerčas šaurumā.

Kijevas lidostā atbrīvotos gūstekņus sagaidīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, visiem atbrīvotajiem paspiežot roku.

Foto: REUTERS/SCANPIX

Savukārt to cilvēku vidū, kurus Ukraina izdevusi Krievijai, ir Krievijas ziņu aģentūras "RIA-Novosti" redaktors Kirils Višinskis un Vladimirs Cemahs, kurš tiek turēts aizdomās par līdzdalību Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanā virs Krievijas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas 2014.gadā.

encovs Kijevas lidostā pateicās visiem, kas cīnījušies par viņa un pārējo gūstekņu atbrīvošanu, piebilstot, ka "cīņa vēl nav galā".

Savukārt Zelenskis paziņoja, ka sestdien viņam bijusi telefonsaruna ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un ka ir izpildīta pirmā posma vienošanās, lai izbeigtu karu Donbasā.

"Es uzskatu, ka pirmais posms ir izpildīts. Man ir jāapstiprina, ka es, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, un Krievijas prezidents Vladimirs Putins izdarījām visu, ko apsolījām, neizmainot savas norunas," pēc tikšanās ar atbrīvotajiem gūstekņiem paziņoja Zelenskis.

'Man šķiet, ka mēs visi spērām pirmo soli. (..) Es esmu pārliecināts, ka mēs zinām, kas jādara tālāk. (..) Tālāk mums jāvirzās uz visu mūsu gūstekņu atbrīvošanu un jāturpina Minskas procesā jau uzsāktā karaspēku atvilkšana (..) visā teritorijā un tad uguns pārtraukšana un kara izbeigšana," paziņoja Zelenskis.

Atbrīvoto ukraiņu vidū ir arī aktīvists Oleksandrs Koļčenko, kurš tika notiesāts kopā ar Sencovu, Staņislavs Klihs un Mikola Karpjuks, kuriem bija piespriesti gari cietumsodu par karošanu čečenu separātistu pusē Čečenijas kara laikā 1994.gadā un 1995.gadā, aģentūras "Ukrinform" žurnālists Romans Suščenko, kurš bija notiesāts par spiegošanu, un jaunietis Pavlo Hribs, kuru Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) pirms diviem gadiem izvilināja uz Baltkrieviju un nolaupīja.

Saistītās ziņas

Avots: ukraiņu režisors Sencovs joprojām ir cietumā Maskavā 26
Politieslodzītā Sencova māsīca: Krievija atgādina zombiju apokalipsi 311
Krievijā apcietinātais ukraiņu režisors Sencovs nogādāts Maskavā iespējamai cietumnieku apmaiņai 29

Citi šobrīd lasa

Avokado kauliņi varētu būt vēl viens superprodukts, ko izmantot, ārstējot cilvēkus 15
Bijušo VID šefu Sončiku nekādi nesanāk izlikt no nama Majoros, kur viņš reiz iemitinājās kā elites cilvēks 8
Tautas ticējumi: laiks šajās dienās parādot, kāds būs viss rudens
Tēmas: Krievija, Ukraina
Skatīt visus komentārus

Стало известно, как Анастасия Заворотнюк оказалась на грани жизни и смерти

"А кто бы не плясал?": Максим Виторган весело отпраздновал «траурную» свадьбу Собчак