Satraucoši dati: masalu inficēšanās gadījumu skaits pasaulē trīskāršojies, bet vakcinēšanās rādītāji kļūst arvien sliktāki
Masalu inficēšanās gadījumu skaits pasaulē šī gada pirmajos septiņos mēnešos trīskāršojies, salīdzinot ar to pašu laika periodu 2018. gadā, otrdien paziņojusi ANO Pasaules veselības organizācija (PVO).
Šogad ar masalām inficējušies 364 808 cilvēki. 2018.gada pirmajos septiņos mēnešos tika reģistrēti 129 239 inficēšanās gadījumi.
Inficēšanās gadījumu skaits ir augstākais kopš 2006.gada, žurnālistiem Ženēvā norādīja PVO preses pārstāvis.
Turklāt reālais saslimšanas gadījumus skaits vienmēr ir lielāks. PVO uzskata, ka reģistrēts tiek tikai katrs desmitais saslimšanas gadījums.
Masalas, kam ir raksturīgs drudzis un nelieli sarkani plankumi, parasti izraisa tikai vieglus simptomus, tomēr šī slimība ir viens no galvenajiem jaunu bērnu mirstības cēloņiem pasaulē.
Masalu vīruss izplatās pa gaisu, inficētajiem klepojot vai šķaudot, vai tiešos kontaktos ar inficētajiem cilvēkiem. Masalas ir ļoti lipīga slimība.
Saslimšanu ar masalām iespējams efektīvi novērst ar vakcīnu palīdzību, taču PVO pēdējos mēnešos brīdinājusi, ka vakcinēšanās rādītāji kļūst arvien sliktāki.
PVO norādīja, ka Madagaskarā, kur šī gada pirmajā pusē tika reģistrēti 127 500 saslimšanas gadījumi, situācija ir ievērojami uzlabojusies pēc valsts mēroga vakcinācijas kampaņas.
Masalu inficēšanās gadījumu skaits pieaudzis visā pasaulē, sevišķi Āfrikā, kur tas gada griezumā palielinājies par 900%. Savukārt Klusā okeāna rietumu reģionā konstatēts 230% pieaugums.
Apjomīgu masalu uzliesmojumus piedzīvojušas Angola, Kamerūna, Čada, Kazahstāna, Nigērija, Filipīnas, Sudāna, Dienvidsudāna un Taizeme.
Savienotajās Valstīs šogad reģistrēti 1164 saslimšanas gadījumi, kas ir krietni vairāk nekā 2018.gadā. Pērn visa gada laikā ASV tika reģistrēti 372 saslimšanas gadījumi.
Eiropā šogad reģistrēti gandrīz 90 000 saslimšanas gadījumi. Pagājušajā gadā tika reģistrēti 84 462.