Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
2016.gadā breksita referendumā 62% skotu nobalsoja par palikšanu Eiropas Savienībā (ES), kamēr kopumā 52% britu atbalstīja izstāšanos. (Foto: AFP/Scanpix)

Skotija Breksita iespaidā gatavojas jaunam neatkarības referendumam 8

Ārzemēs
24. aprīlī 17:21 2019. gada 24. aprīlī 17:21
Jauns.lv / LETA
Skotijas valdība drīzumā iesniegs likumprojektus jauna neatkarības referenduma sarīkošanai līdz 2021.gadam, trešdien paziņoja Skotijas premjerministre Nikola Stērdžena.

"Mēs drīzumā iesniegsim likumprojektus, lai radītu noteikumus referendumam," likumdevējiem Edinburgā pavēstīja Stērdžena, paužot cerību, ka par likumiem izdosies vienoties līdz šī gada beigām.

Stērdžena šodien informē parlamentu par "breksitu un Skotijas nākotni"

Referendumā 2014.gada septembrī 55% skotu nobalsoja par Lielbritānijas vienotības saglabāšanu. Savukārt 2016.gadā breksita referendumā 62% skotu nobalsoja par palikšanu Eiropas Savienībā (ES), kamēr kopumā 52% britu atbalstīja izstāšanos.

Stērdžena, kura vada Skotu Nacionālo partiju (SNP), apgalvo, ka breksits ir pilnībā mainījis situāciju, jo Skotija nedrīkstētu tikt izslēgta no ES pret pašas gribu.

Jauna neatkarības referenduma sarīkošanai būtu nepieciešama Lielbritānijas valdības piekrišana, bet valdība jau norādījusi, ka pašreiz nav piemērots laiks šādam balsojumam.

Citi šobrīd lasa

15 profesora Danilāna atziņas, kas mainīs jūsu dzīvi 41
Apprecējies pasaulē populārākais jūtūberis "PewDiePie" 5
Apgāžam mītus par dzeramo ūdeni: cik daudz to ikdienā patiesībā vajadzētu uzņemt? 10
Skatīt visus komentārus

«Мелания, следите за питанием своего сына!»: жену Трампа упрекнули за "лишние" килограммы 13-летнего Бэррона

Герцогиня Меган наняла первую в истории британской королевской семьи темнокожую няню 2