Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Serebreņņikovs ieguvis Krievijas galveno teātra balvu 3

Pasaulē
17. aprīlī 15:36 2019. gada 17. aprīlī 15:36
Jauns.lv / LETA
Režisors Kirils Serebreņņikovs, kurš šomēnes tika atbrīvots no mājas aresta, ieguvis Krievijas galveno teātra balvu "Zelta masku" kategorijās "labākais drāmas režisors" un "labākais balets".

Daudzkārt godalgotais režisors Serebreņņikovs, kurš iestudējis teātra izrādes arī Latvijā, atradās mājas arestā kopš 2017.gada augusta, kad viņš tika apsūdzēts, ka piesavinājies 133 miljonus rubļu (1,8 miljonus eiro pēc pašreizējā kursa), kas no valsts līdzekļiem piešķirti vienam no Maskavas Gogoļa centra teātra projektiem. Serebreņņikovs ir šī teātra mākslinieciskais vadītājs. Prāva šajā lietā sākās 2018.gada novembrī.

"Es ceru, ka jūs piešķīrāt man šo balvu, jo jums tiešām patika luga," sacīja 49 gadus vecais režisors Kirils Serebreņņikovs. (Foto: AP/Scanpix)

Serebreņņikovs viņam izvirzītās apsūdzības noraidījis, bet Krievijas situācijas pazinēji uzskata, ka apsūdzības ir politiski motivētas, jo Serebreņņikovs atklāti kritizējis prezidenta Vladimira Putina režīma politiku, arī 2014.gadā īstenoto Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksiju.

Mājas aresta dēļ Serebreņņikovs pagājušajā gadā nevarēja apmeklēt savas filmas "Ļeto" ("Vasara") pirmizrādi Kannu kinofestivālā, bet viņš turpināja strādāt attālināti.

"Es ceru, ka jūs piešķīrāt man šo balvu, jo jums tiešām patika luga," sacīja 49 gadus vecais režisors, kurš godalgots ar "Zelta masku" par lugu "Mazās traģēdijas" Maskavas Gogoļa centra teātrī.

Savukārt kategorijā "labākais balets" režisoram balvu atnesis iestudējums par dejotāju Rūdolfu Nurejevu Maskavas Lielajā teātrī.

Saistītās ziņas

Kirils Serebreņņikovs beidzot atbrīvots no mājas aresta 7
Kirils Serebreņņikovs ieguvis Krievijas nacionālo kinoprēmiju "Nika" kā labākais režisors
Krievu režisors Serebreņņikovs, esot mājas arestā, Hamburgā iestudējis operu "Nabuko" 4

Baleta pirmizrāde bija plānota 2017.gada maijā, taču pāris dienas pirms tam teātris paziņoja, ka pārceļ to uz vēlāku laiku. Oficiālais skaidrojums bija, ka nepieciešams ilgāks laiks mēģinājumiem, taču plaši tika uzskatīts, ka balets atcelts pret Serebreņņikovu sāktās izmeklēšanas dēļ vai baletā atspoguļotās Nurejeva homoseksualitātes dēļ.

Maskavas pilsētas tiesas lēmums atbrīvot Serebreņņikovu bija negaidīts, jo vēl pavisam nesen zemākās instances tiesa nolēma pagarināt Serebreņņikovam mājas arestu vēl uz trim mēnešiem.

Citi šobrīd lasa

Žoržs Siksna nāk klajā ar satriecošu vēsti 8
Kā sagatavot sapni. Uģis Mitrevics par Siguldas olimpiskajām cerībām
Salaspils pusē uz dzelzceļa pārbrauktuves sadūries vilciens un vieglā automašīna 19
Skatīt visus komentārus

«Никто не женится на актрисах»: дедушка принц Филипп отговаривал Гарри от брака с Меган 1

"Какой-то цирк с насилием": Филипп Киркоров, заставляющий плачущую дочь есть мидии, разгневал подписчиков