Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Eksperti lēš – Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošana tās iepriekšējā spozmē aizņems desmitgades 13

Pasaulē
16. aprīlī 15:47 2019. gada 16. aprīlī 15:47
Jauns.lv
Kamēr par traģiskajiem notikumiem Parīzē sēro visa pasaule, eksperti jau sākuši aptvert, cik laika būs nepieciešams, lai atjaunotu Parīzes Dievmātes katedrāli tās iepriekšējā spozmē.

Ēriks Fišers – 100 gadus vecās Strasbūras katedrāles atjaunošanas fonda vadītājs lēš – Parīzes Dievmātes katedrāles pilnīga atjaunošana varētu prasīt desmitgades. “Zaudējumi būs ievērojami, tomēr, Parīzei ir paveicies ar lielisku kultūras pieminekļu restaurācijas uzņēmumu tīklu,” paudis Fišers. 

Parīzes kultūras pērles atjaunošana tās sākotnējā izskatā būšot atkarīga no arhitektu plāniem un pieejamajiem materiāliem. “Viņiem būs jāprot izveidot vēsturiskais, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas un materiālus,” piebilda Fišers. 

Parīzes Dievmātes katedrāle pirms un pēc traģiskā ugunsgrēka. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Tikmēr televīzijas raidījuma vadītājs, žurnālists Stefans Berns lēš, ka katedrāles pārbūve aizņems 20 gadus, kā minimums. “Reimsas Dievmātes katedrāle, kas tika nopostīta pēc 1. Pasaules kara, tika atjaunota gadu desmitus. Ziniet, kas sāp visvairāk – es, iespējams, nepiedzīvošu to brīdi, kad Parīzes Dievmātes katedrāle izskatīsies tā, ka pirms ugunsgrēka,” piebildis Berns.

Jauns.lv jau ziņoja, ka pirmdienas pēcpusdienā Parīzes Dievmātes katedrālē izcēlās ugunsgrēks. Liesmas apņēma tās jumtu, un ugunsgrēka rezultātā sabruka katedrāles torņa 93 metrus augstā smaile, kas bijusi pārāk augsta, lai ugunsdzēsēji varētu to dzēst. Francijas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka cīņai ar ugunsgrēku mobilizēti 400 ugunsdzēsēji.

Kā norādīja ugunsdzēsības dienests, ugunsgrēka izcelšanās varētu būt saistīta ar veiktajiem renovācijas darbiem. Parīzes prokuratūra sākusi izmeklēšanu par ugunsgrēka izcelšanos.
Policija pavēstīja, ka neviens cilvēks ugunsgrēkā nav gājis bojā.

Citi šobrīd lasa

Aktrise Kristīne Krūze: "Uzskatu, ka bērniem nav jāvalkā vairākus simtus eiro vērts krekliņš"
Neuzmanība un bezrūpība laupa dzīvību 18 gadus vecai ukraiņu sporta zvaigznei 6
Astrologi nosauc četras zodiaka zīmes, kuras 2020. gadā gaida finansiāla veiksme
Skatīt visus komentārus

"Он очень хотел детей, прям хоть сразу": первое интервью жены Виталия Калоева, который убил авиадиспетчера 

Эммануил и Ирина Виторган перестали скрывать лицо младшей дочери