Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Tramps pēc apšaudēm Jaunzēlandes mošejās noraida baltā nacionālisma draudus 4

Pasaulē
16. martā 10:09 2019. gada 16. martā 10:09
Jauns.lv / LETA
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien noraidīja bažas par to, ka divās Jaunzēlandes baznīcās sarīkotās apšaudes norādītu uz bīstamu tendenci un baltā nacionālisma draudiem pasaules mērogā.

Reportieri Trampam uzdeva jautājumu, vai tas, ka 49 cilvēkus divās Kraistčērčas mošejās nošāvis baltais nacionālists, demonstrē pieaugošu problēmu visā pasaulē.

"Es tā neuzskatu. Es domāju, ka tā ir neliela cilvēku grupa, kurai, man šķiet, ir ļoti nopietnas problēmas," Tramps atbildēja reportieriem Ovālajā kabinetā.

Lai gan Tramps nosauca šo slaktiņu par "šaušalīgu" un "briesmīgu", viņa izteikumi, kuros noraidīta doma par potenciāli plašākiem draudiem, var izpelnīties kritiku. (Foto: Ekrānuzņēmums)

"Palūkojoties uz Jaunzēlandē notikušo, varbūt tā ir. Es vēl nezinu pietiekami daudz par to," viņš sacīja.

Lai gan Tramps nosauca šo slaktiņu par "šaušalīgu" un "briesmīgu", viņa izteikumi, kuros noraidīta doma par potenciāli plašākiem draudiem, var izpelnīties kritiku.

28 gadus vecais Austrālijas pilsonis Brentons Tarants, kurš identificēts kā baltais nacionālists un apsūdzēts par šī slaktiņa īstenošanu, ir to demonstrējis tiešraidē sociālajos medijos. Viņš arī bija publicējis manifestu, kurā ietvertas rasistiskas sazvērestības teorijas, un tajā nosaucis Trampu par "atjaunotas baltās identitātes un kopīga mērķa simbolu".

Viens no jautājumiem, kurus Tarants sev uzdeva šajā manifestā, bija par to, vai viņš atbalsta Trampu. Viņš arī atbildēja uz to: "Kā atjaunotas baltās identitātes un kopīga mērķa simbolu? Protams. Kā politikas veidotāju un līderi? Dievs pasarg', nē."

Atbildot uz jautājumu par šo manifestu un viņa pieminēšanu tajā, Tramps sacīja, ka nav to redzējis.

"Es to neredzēju," teica Tramps. "Bet es domāju, ka tas ir šausmīgs notikums (..) šausmīga, necienīga lieta un šausmīga rīcība," viņš sacīja, raksturojot Kraistčērčā notikušo.

Tramps pirms tam tviterī ierakstīja, ka viņš sarunā ar Jaunzēlandes premjerministri Džasindu Ārdernu paudis "solidaritāti" un pateicis "Mēs mīlam jūs, Jaunzēlande!".

Saistītās ziņas

VIDEO: Jaunzēlandes mošeju šāvējs savus uzbrukumus raidījis tiešsaistē 44
Kraistčērčas šāvējs Brentons Tarants savulaik strādājis par treneri 2
VIDEO: nofilmēts mirklis, kad policisti Kraistčērčā aiztur mošeju šāvēju 3

2017.gadā pat Trampa tuvākos atbalstītājus šokēja viņa atteikšanās nosodīt balto nacionālistu demonstrāciju Virdžīnijas štata Šarlotsvilas pilsētā, kas izvērtās vardarbīgās sadursmēs ar kreisajiem protestētājiem. Tramps Šarlotsvilas vardarbībā vainoja abas puses.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Latvijas mūziķi lej sviedrus labdarības hokeja mačā dzīvnieku patversmes atbalstam 1
"Varbūt vajadzēja nākt ar aploksnīti?!" - sašutumu raisa slimnīcas mediķu attieksme pret nu jau mirušu pacientu
Matemātikas skolotājs Rīgas skolā bērniem teksta uzdevumu vietā rāda erotiska satura filmas 15
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Меган вновь оставила четырехмесячного сына и улетела на свадьбу подруги в Италию

Меган Фокс призналась, что из-за любви сына к платьям над ним издеваются в школе