Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Nikaragva atbrīvo 50 ieslodzītus opozicionārus

Pasaulē
16. martā 09:11 2019. gada 16. martā 09:11
Jauns.lv / LETA
Nikaragvas valdība piektdien paziņoja, ka ir atbrīvojusi no ieslodzījuma 50 opozicionārus, nosakot tiem mājas arestu.

Iekšlietu ministrija paziņoja, ka šiem opozicionāriem draud apsūdzības noziegumos pret "kopējo drošību" vai "sabiedrisko mieru".

Viņu atbrīvošana ir acīmredzama piekāpšanās opozīcijas koalīcijas "Pilsoniskā alianse" prasībai par ieslodzīto atbrīvošanu kā nosacījumu politisko sarunu atjaunošanai, kuras ir apturētas.

Viņu atbrīvošana ir acīmredzama piekāpšanās opozīcijas koalīcijas "Pilsoniskā alianse" prasībai. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Opozīcijas koalīcija ir pieprasījusi nekavējoties un noteikti atbrīvot apmēram 770 cilvēkus, kurus tā uzskata par politieslodzītajiem.

Pastāvīgās cilvēktiesību komisijas jurists Pablo Kuevass sacīja, ka valdība bija apsolījusi atbrīvot "ievērojamu skaitu" cietumnieku, bet piektdien atbrīvotie 50 "nebija tas, ko mēs gaidījām".

Valdība paziņoja, ka neatļaus opozīcijas gājienu, ko tiek plānots rīkot sestdien, lai pieprasītu visu ieslodzīto atbrīvošanu.

Pašreizējā sarunu kārta starp valdību un opozīciju sākās 27.februārī, kad valdība atbrīvoja 112 ieslodzītos.

Sarunu mērķis ir izbeigt krīzi, kura sākās pērnā gada aprīlī ar protestiem pret pensiju reformu, no kuras valdība pēc tam atteicās. Tie pārauga protestos pret valdību ar aicinājumiem kreisajam prezidentam Danielam Ortegam atkāpties, bet valdošā sandinistu partija protestus brutāli apspieda un politiskā vardarbība prasīja cilvēku upurus.

Ortegas režīma drošības spēkiem vēršoties pret protestiem, 325 cilvēki gāja bojā, bet vairāk nekā 750 tika aizturēti un apsūdzēti terorismā. Protesti notika līdz oktobrim.

Valdība pēc šiem notikumiem ir pārsvarā aizliegusi opozīcijas demonstrācijas un ir slēgusi dažus neatkarīgos medijus un nevalstiskās organizācijas. Tā arī atsakās piekrist pirmstermiņa vēlēšanām, kuru sarīkošana ir viena no galvenajām opozīcijas prasībām.

Citi šobrīd lasa

"10 minūtes, un man ir sveši kailfoto" - internetā satraucas par Latvijā noplūdušiem datiem 25
Krievijas ārlietu ministrs Lavrovs: "Baltijas valstis ir rusofobijas centrs" 33
Ļaudis Cēsīs neizpratnē – jāsteidz uz vilcienu, taču ceļu pāri sliedēm bloķē garš kravas vilciens 22
Tēmas: Nikaragva
Pievienot komentāru

Обмороки, успокоительные, ссоры: как прошли похороны Юлии Началовой

Кошмар 10-летней жертвы фотографа-педофила: выросшая девушка рассказала о пережитом