Lielbritānijas parlaments atkārtoti noraida "Brexit" vienošanos
Lielbritānijas parlaments otrdien atkārtoti noraidījis premjerministres Terēzas Mejas panākto "Breksita" vienošanos.
Pret vienošanos balsoja 391 deputāts, bet par - 242, un tādējādi tā noraidīta ar 149 balsu pārsvaru.
Arī šoreiz pret vienošanos līdz ar opozīciju balsoja daudzi eiroskeptiski noskaņotie Mejas vadītās Konservatīvās partijas deputāti.
Tomēr pirmo reizi janvārī vienošanās tika noraidīta ar vēl lielāku balsu pārsvaru - 432 pret 202, kas bija rekordsmaga sakāve pie varas esošajai valdībai visā Lielbritānijas vēsturē.
Otrdien pret vienošanos balsoja 75 konservatīvie, kamēr janvārī pret balsoja 118 toriji.
Arī Ziemeļīrijas Demokrātiskā unionistu partija (DUP), no kuras ir atkarīgs Mejas valdības parlamentārais vairākums, atkārtoti balsoja pret vienošanos.
Tikmēr trīs leiboristu deputāti Mejas panākto vienošanos atbalstīja.
Pēc vienošanās noraidīšanas tagad trešdien paredzēts balsojums par aiziešanu no Eiropas Savienības (ES) 29.martā bez vienošanās.
Ja deputāti, kā prognozēts, noraidīs arī bezvienošanās "Breksitu", tad dienu vēlāk viņiem tiks dota iespēja balsot par "Breksita" sarunu pagarināšanu.
Meja jau apstiprinājusi, ka tālākie balsojumi notiks, kā paredzēts, piebilstot, ka toriju deputātiem, balsojot par bezvienošanās "Breksitu", tiks ļauts brīvais balsojums.
Savukārt opozīcijā esošo leiboristu līderis Džeremijs Korbins paziņojis, ka tagad Mejai būtu jāizsludina pirmstermiņa vēlēšanas.
Tikmēr Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska pārstāvis jau paziņojis, ka vienošanās noraidīšana "ievērojami" palielinājusi bezvienošanās "Breksita" iespēju.
Arī ES "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē tviterī norādījis, ka Brisele esot izdarījusi visu, lai palīdzētu Mejau panākt vienošanās apstiprināšanu.
Viņš piebildis, ka situācija, kas tagad izveidojusies, jāatrisina pašai Londonai, kamēr ES tagad svarīgākais ir sagatavoties iespējamajam bezvienošanās "Breksitam".
Savukārt Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera pārstāve paziņojusi, ka ES dalībvalstis esot gatavas izskatīt "pamatotu" Lielbritānijas lūgumu "Breksitu" atlikt.
Arī Tusks norādījis, ka dalībvalstis sagaida no Londonas "ticamu pamatojumu" iespējamajai "Breksita" atlikšanai.