Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pēc 10 gadiem taupības grieķu premjers paziņo par būtisku minimālās algas celšanu
AP/Scanpix

Pēc 10 gadiem taupības grieķu premjers paziņo par būtisku minimālās algas celšanu 9

Ārzemēs
2019. gada 28. janvārī 17:54 2019. gada 28. janvārī 17:54
  Jauns.lv / LETA
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs pirmdien paziņojis par minimālās algas paaugstināšanu par 11%.

Tas ir pirmais minimālās algas paaugstinājums pēc desmitgadi ilgušajiem taupības pasākumiem, un Ciprs ar šo paziņojumu nācis klajā pirms gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, acīmredzami cenšoties vairot viņa pārstāvētās partijas popularitāti.

Premjers, kura vadītā galēji kreiso partiju koalīcija SYRIZA aptaujās par aptuveni desmit procentpunktiem atpaliek no opozīcijā esošajiem konservatīvajiem, pavēstīja, ka no februāra minimālā alga, kas šobrīd ir 586 eiro, tiks paaugstināta līdz 650 eiro.

"Strādājošo sagraušana nav ceļš uz ilgtspējīgu izaugsmi un ekonomikas pieaugumu," uzrunājot kabineta locekļus, uzsvēra Ciprs. "Gluži pretēji, tā ir pierādīta bankrota recepte."

Tiešu vai netiešu labumu no šī lēmuma gūs gandrīz 900 000 grieķu, jo tas ietekmēs arī bezdarbnieku pabalstus, kas tiek aprēķināti, pamatojoties uz minimālās algas lielumu, norādīja valdības vadītājs.

Pakļaujoties starptautisko aizdevēju - Eiropas Savienības (ES) un Starptautiskās Valūtas fonda (SVF) – spiedienam, Grieķijas toreizējā konservatīvā valdība 2012.gadā samazināja minimālo algu par 22%.

Lai gan kārtējās vēlēšanas gaidāmas tikai oktobrī, pieaug runas, ka tās var notikt jau maijā vienlaikus ar Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām vai pat agrāk.

Šobrīd Ciprs vada mazākuma valdību, jo janvārī valdošo koalīciju pameta nelielā nacionālistu partija "Neatkarīgie grieķi", protestējot pret vienošanos ar Maķedoniju par tās nosaukuma maiņu.

Citi šobrīd lasa

Kāpēc auzas ir superprodukts? Vismaz 5 labi iemesli
FOTO: bēgot no cietuma, pieķerts dāņu izgudrotājs Madsens, kurš zemūdenē noslepkavoja zviedru žurnālisti 2
Varētu ierobežot alkohola tirdzniecību, kā arī noteikt par obligātu sejas masku lietošanu darba vietās 10
Skatīt visus komentārus

Стала известна цель визита Гарри и Меган в Англию

Полностью обнаженная Настя Каменских взорвала Сеть