Cinisma paraugstunda: Krievijā radīta galda spēle ar nosaukumu "Mūsējie Solsberi"
Krievijas galda spēļu kompānija "Igroland" radījusi spēli "Our Guys In Salisbury" (Mūsējie Solsberi). Tā saistīta ar dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas indēšanu ar nervus paralizējošo vielu "Novičok". To uz Lielbritāniju veikt bija devušies divi Krievijas militārā izlūkdienesta GRU aģenti, kas uzdevušies par tūristiem.
"Igroland" vadītājs Mihails Bobjors stāsta: "Mēs nevēlamies nevienu apvainot, tas ir tīrs komercprodukts ar nelielu ironijas devu, kas izsaka mūsu skatījumu uz to, kā medijos tiek atspoguļota situācija."
"Viena no spēles idejām, no mums kā ražotāja un Krievijas pilsoņiem, ir aicināt Rietumu kaimiņus uz dialogu, lai sāktu samazināt milzīgo plaisu, kas radusies starp Krieviju un citām valstīm. Visas negatīvās ziņas, kas parādās par Krieviju un, kuras tiek sūtītas kā atbildes, tās nenodrošina savstarpēju dialogu, kas ir tik ļoti nepieciešams. Visi no tā ir noguruši," viņš turpina.
Vadošais spēles projektētājs Ņikita Filipovs: "Mūsu spēle ir sava veida humoristiska atbilde Rietumu mediju sūtītajai informatīvajai dubļu straumei, kas vērsta pret mūsu tautu. Mēs vēlējāmies to apspēlēt. Šobrīd izrādās, ka jebkurš krievs ir spiegs, hakeris vai izlūkdienesta GRU aģents."
Dubultaģenta Skripaļa un viņa meitas saindēšana Lielbritānijā, kas izraisīja starptautisku skandālu
Dubultaģenta Skripaļa un viņa meitas saindēšana Lielbritānijā, kas izraisīja starptautisku skandālu
Krievu dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija 4. martā Anglijas pilsētā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok".
Lielbritānija aizdomās par Skripaļu indēšanu ar "Novičok" tur divus Krievijas pilsoņus Ruslanu Baširovu un Aleksandru Petrovu, kuri publiski pauduši, ka bijuši vienkārši tūristi Solsberi pilsētā. Lielbritānija izdevusi arī aresta orderus, taču zināms, ka Krievija savus pilsoņus nekad neizdod.
Britu likumsargi uzskata, ka ar Petrova un Boširova vārdiem zināmie Krievijas pilsoņi ir Krievijas militārā izlūkdienesta GRU aģenti.
Pēc žurnālistu veiktās izmeklēšanas Petrovs un Baširovs identificēti kā Krievijas militārā izlūkdienesta GRU līdzstrādnieki Anatolijs Čepiga un Aleksandrs Miškins.
Pēc Skripaļu indēšanas vēlāk 30. jūnijā Eimsberi, Anglijas dienvidrietumos, tika hospitalizēti divi britu pilsoņi, kuri arī bija saindējušies ar bēdīgi slaveno indi "Novičok". 8. jūlijā slimnīcā mira 44 gadus vecā Dona Stērdžesa. Sievietes draugs Roulijs bija pasniedzis viņai smaržu pudelīti, kurā iekšā bijusi nāvējošā viela.