Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Bavārija netiek galā ar sniegputeni: pie sniega tīrīšanas ķērusies arī armija 29

Pasaulē
11. janvārī 13:30 2019. gada 11. janvārī 13:30
Jauns.lv
Smags sniegputenis pamatīgi apgrūtinājis Bavārijas pilsētnieku dzīvi. Berhtesgādenē, kas atrodas uz robežas ar Austriju, vietējā pašvadība izsludinājusi ārkārtas stāvokli un aicinājusi palīgā militārpersonas, vēsta "Reuters".

Bāvāriju klāj bieza sniega kārta. Nelielās Berhtesgādenes pilsētas dzīve, kas atrodas uz robežas ar Austriju, ir gandrīz paralizēta. Kopš nedēļas sākuma slēgtas skolas, nemitīgās snigšanas dēļ lūzt koki un tāpēc apturēta arī vilcienu satiksme.

Militārā kalnu brigāde pieliek visas pūles, lai palīdzētu nelaimē nonākušajiem iedzīvotājiem. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Ceturtdien vietējā pašvaldība izsludināja ārkārtas stāvokli un aicināja palīgā armiju, jo pilsētas dienesti vairs nespēja tikt galā ar milzīgo sniega daudzumu.

Militārās kalnu brigādes komandieris Jareds Sembritskis pastāstīja, ka viņa padotie pieliek visas pūles, lai palīdzētu nelaimē nonākušajiem iedzīvotājiem.

Sniegputenis nerimst jau vairākas dienas. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Daudzi cilvēki mums lūdz, lai viņiem no jumtiem notīram sniegu. Pilsētā pirms 13 gadiem jumtu iegruvu dēļ gāja bojā 15 cilvēki, no kuriem daudzi bija bērni. Daži uzskata, ka sniegputeņi nav bīstami, bet tas nebūt nav tā," skaidro komandieris.

Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka jau sen atradinājušies no šādiem laikapstākļiem.

Pilsētas dienesti vairs nespēja tikt galā ar milzīgo sniega daudzumu. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Berhtesgādenes iedzīvotāja Barbara Angerere stāta: "Tā ir taisnība. Sniegs šogad ir ļoti daudz, salīdzinot ar pagājušajām ziemām. Manā bērnībā viss bija savādāk, un šāda situācija bija norma. Domāju, ka tas ir dēļ klimata pārmaiņām, tāpēc šis gads ir izņēmums. Redzēsim, vai arī turpmāk mums būs tik daudz jāstrādā ar lāpstām."

Nemitīgās snigšanas dēļ lūzt koki un tāpēc apturēta arī vilcienu satiksme. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Sniegputenis nerimst jau vairākas dienas. Ceturtdien Berhtesgādenē sasniga vēl pusmetrs sniega. Pēc sinoptiķu prognozēm tuvākajās dienās laikapstākļi, visticamāk, būtiski neuzlabosies.

Citi šobrīd lasa

Latviešu visvecākā aktrise 100 gadu vecumā strādā par izvadītāju 5
Sievu apņēmis hokejists Edgars Kulda 12
Britus sanikno karaliskās ģimenes uzturēšanas izmaksas – Harija un Meganas mājas remonts nodokļu maksātājiem laupījis krietnu summu 17
Tēmas: Vācija
Skatīt visus komentārus

Владимира Кличко и его семью спасли с горящей яхты в Средиземном море

Появились подробности о состоянии здоровья Михаэля Шумахера