Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Ebolas vīrusa uzliesmojumā Kongo DR apstiprināti 14 saslimšanas gadījumi

Pasaulē
18. maijā 13:23 2018. gada 18. maijā 13:23
LETA
Ebolas vīrusa uzliesmojumā Kongo Demokrātiskajā Republikā (Kongo DR) apstiprināti 14 saslimšanas gadījumi, paziņojušas amatpersonas.

Šis Kongo DR ir devītais Ebolas vīrusa uzliesmojums kopš 1976.gada, kad toreizējā Zairā šo slimību pirmo reizi identificēja beļģu ekspertu vadītā komanda.

Amatpersonas bažījas par slimības izplatīšanos pilsētās, sevišķi galvaspilsētā Kinšasā, kur dzīvo aptuveni miljons cilvēku.

Pirmais saslimšanas gadījums pilsētā tika konstatēts ceturtdien, un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvis norādīja, ka tas būtiski maina spēles noteikumus.

Šis Ebolas vīrusa uzliesmojums ir pārbaudījums eksperimentālajai vakcīnai, kas izrādījās ļoti efektīva Rietumāfrikas uzliesmojumā pirms pāris gadiem. (Foto: Ekrānuzņēmums)

"Pilsētās Ebola var novest pie eksponenciāla gadījumu skaita palielināšanās," brīdināja eksperts.

Pasaules Veselības organizācija piektdien sasaukusi ārkārtas sēdi, lai apspriestu situāciju Kongo DR.

PVO ir novērtējusi risku sabiedrības veselībai Kongo DR kā ļoti augstu un reģionālo risku kā augstu. Organizācija norādījusi, ka nav noteikti ierobežojumi starptautiskajai satiksmei.

Šis Ebolas vīrusa uzliesmojums ir pārbaudījums eksperimentālajai vakcīnai, kas izrādījās ļoti efektīva Rietumāfrikas uzliesmojumā pirms pāris gadiem. Kongo DR šonedēļ piegādātas vairāk nekā 4000 devu un tiks piegādātas vēl. Viena no problēmām būs vakcīnu uzglabāšana vēsumā, ņemot vērā slikto infrastruktūru un vājo elektroapgādi.

Šajā uzliesmojumā pagaidām apstiprināts tikai viens nāves gadījums, bet kopumā inficējušies vai, domājams, inficējušies ir 45 cilvēki, no kuriem 14 gadījumi ir apstiprināti, bet pārējos pastāv aizdomas par inficēšanos, ceturtdien paziņoja Kongo DR Veselības ministrija.

Saistītās ziņas

Kongo uzliesmojis Ebolas vīruss; paņemtas jau 17 dzīvības 2
Izstrādāta vakcīna pret Ebolas vīrusu, kas nodrošinot 100% aizsardzību 7
No nāvējošā Ebolas vīrusa gājuši bojā jau vairāk nekā 7300 cilvēku 1

Līdz šim saslimšanas gadījumi konstatēti tikai lauku apvidos, izņemot vienu gadījumu Mbandakā, kur arī konstatēti divi jauni nāves gadījumi, kas varētu būt saistīti ar Ebolas uzliesmojumu.

Starptautiskā medicīnas labdarības organizācija "Ārsti bez robežām" ("Medecins sans frontieres", MSF) ziņoja, ka Kongo DR tiek novēroti 514 cilvēki, kas nonākuši saskarsmē ar saslimušajiem.

PVO paziņoja, ka nosūtīs uz Mbandaku vēl 30 ekspertus.

Ebolas vīruss izplatās, nonākot saskarsmē ar inficēta cilvēka asinīm un citiem ķermeņa šķidrumiem. Mirstības rādītāji pēc inficēšanās ir ļoti augsti.

Saslimšanas pazīmes ir augsta temperatūra, galvas, muskuļu, kuņģa sāpes, iesnas un citi gripai raksturīgi simptomi. Pēc tam sākas plaša asiņošana. Vairumā gadījumu slimošanas iznākums ir letāls.

Citi šobrīd lasa

Jūlijs Krūmiņš sagādā pārsteigumu savas jubilejas ballītes viesiem - uz skatuves kāpj pats Maksims Galkins 92
"Ejiet ar savu tizlo grūtniecību, kur gribat!" - sieviete ieraksta sarunu ar Daugavpils ārsti, pēc kuras "embrijs nāca pa gabaliem ārā" 137
Mihaēls Šūmahers ir piecēlies no gultas, ziņo mediji 27
Pievienot komentāru

На каблуках и с огромным животом: герцогиня Меган посетила дом престарелых в Лондоне

Гигантское землетрясение в США и III мировая. Что предсказал Нострадамус на 2019