Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kompartijas kandidāts Krievijas prezidenta vēlēšanas dēvē par "visnetīrākajām postpadomju telpā" 6

Pasaulē
2018. gada 19. martā 09:47 2018. gada 19. martā 09:47
LETA
Krievijas kompartijas prezidenta vēlēšanu kandidāts Pāvels Grudiņins svētdien notikušo balsojumu, kurā viņš ieguvis otru lielāko balsu skaitu aiz pašreizējā valsts galvas Vladimira Putina, nosaucis par "visnetīrākajām vēlēšanām postpadomju telpā".

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka šīs vēlēšanas nebija godīgas," svētdien brīfingā žurnālistiem sacīja Grudiņins. Viņš arī pauda pārliecību, ka tās bija "visnetīrākās vēlēšanas postpadomju telpā šajā laikā".

"Diemžēl [opozicionāram Aleksejam] Navaļnijam izrādījusies taisnība, un var nobalsot divas trīs reizes, un mums ir šādi piemēri Maskavas apgabalā," viņš piebilda.

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka šīs vēlēšanas nebija godīgas," sacīja Grudiņins. (Foto: Reuters/Scanpix/LETA)

"Skaidrs ir tikai viens, ka mēs, neskatoties uz visiem šiem dubļiem, kas plūda, šajās vēlēšanās esam startējuši cienījami."

Krievijā svētdien notikušajās prezidenta vēlēšanās uzvarējis Putins, nodrošinot sev vēl vienu sešu gadu amata termiņu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas publiskotie provizoriskie rezultāti pēc 99% vēlēšanu komisiju protokolu apstrādes.

Putins saņēmis 76,65% balsu, bet otrajā vietā ar 11,82% ierindojies Grudiņins.

Vispazīstamākais opozicionārs Navaļnijs kā kandidāts vēlēšanām netika reģistrēts, jo viņam ir krimināla sodāmība lietā, kuru viņš pats dēvē par safabricētu. Navaļnijs bija aicinājis prezidenta vēlēšanas boikotēt.

Krievijas opozīcijas aktīvisti un nevalstiskās organizācijas ziņo par daudziem pārkāpumiem svētdien notiekošajās prezidenta vēlēšanās. Galvenie minētie pārkāpumi ir fiktīvu biļetenu mešana urnās, kā arī urnu novietošana ārpus videokameru redzamības loka.

Citi šobrīd lasa

Izcila diēta, kas patiks aknām 13
Lelde Dreimane - aktrise ar plānoto bohēmu 2
Rūdolfs Brēmanis pēc šķiršanās no Agneses Zeltiņas iziet sabiedrībā ar jaunu dāmu
Skatīt visus komentārus

"Ей было всего 7 лет!": Девочка в Лимбажи умерла от удара качелями; мать винит самоуправление

"Дамы с дюн" Пугачева и Вайкуле в кокошнике дали совет "девушкам почтенного возраста"