Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Skripaļa nervu indes izgudrotājs: "Viņš un meita, visticamāk, nomirs. Pat ja izdzīvos, nekad neatveseļosies" 202

Ārzemēs
2018. gada 14. martā 06:30 2018. gada 14. martā 06:30
Jauns.lv
Vielas, ar kuru tika saindēts dubultaģents Sergejs Skripaļs (66) un viņa meita Jūlija (33), izgudrotājs sniedzis interviju medijam "The Telegraph", un viņš nelolo cerības, ka šie cilvēki varētu izdzīvot. Skripaļs un jaunā sieviete joprojām atrodas komā.

Zinātnieks un izgudrotājs Vils Mirzajanovs bija viens no komandas, kas izstrādāja nervu gāzi "Novičok" jeb "Iesācēju". Mirzajanovs jau sen dzīvo ASV, bet karjeru realizējis Padomju Savienībā kā militārais ķīmiķis. Mirzajanovs "The Telegraph" atklāj, ka "Iesācēja" formula joprojām ir klasificēta informācija un to ražot varētu tikai Krievijā, nekur citur.

Ķīmiķis izsaka visai drūmas prognozes par Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas nākotni. "Visticamāk, par viņiem varam runāt kā par aizgājušiem cilvēkiem. Atveseļošanās ir pilnībā izslēgta. Pat ja viņi izdzīvos - paliks invalīdi," tiešs ir Mirzajanovs.

Šis foto tika uzņemts Lielbritānijā tajā pašā dienā, kad spiegu Skripaļu un viņa meitu Jūliju atrada uz soliņa saindētus. Indes izgudrotājs pauž drūmas prognozes par abu izredzēm jelkad atveseļoties. (Foto: Facebook)

Zinātnieks norāda, ka "Iesācējs" ir desmit reižu stiprāks par jebkuru citu nervus paralizējošu vielu, turklāt divus no formulas komponentiem varot uzglabāt diezgan droši - pie nosacījuma, ja tie atrodas atsevišķi. Atsevišķi pašas par sevi tās pat esot nekaitīgas sastāvdaļas, kuras var legāli pārvietot. Inde rodas, tās savienojot kopā aersolā.

"Tikai 10 grami jau ir daudz. Vasaras laikā ar diviem gramiem pietiek, lai nogalinātu pat 500 cilvēku," sarunā ar "The Telegraph" pauda Mirzajanovs. Vienlaikus viņš izteica bažas, ka joprojām ir cilvēki, kas varētu tikt pakļauti "Iesācēja" iedarbībai.

Ķīmiķis ir pārliecināts, ka Skripaļa un viņa meitas saindēšana ir Krievijas roku darbs: "Nevienā citā valstī to [indi - red.] nevarēja radīt. Formula ir slepena. Tikai Krievija to varēja izdarīt. Indes komponentus var nosūtīt uz jebkuru vietu. Arī diplomātiskajā bagāžā," saka Mirzajanovs.

Pats Mirzajanovs no Krievijas aizbrauca deviņdesmito gadu sākumā pēc tam, kad vietējos medijos bija publicējis rakstu, ka Krievija, iespējams, nepilda starptautiskās saistības, kas attiecas uz darbu ar ķīmiskajiem ieročiem.

Saistītās ziņas

Krievija sūkstas, ka Londona atsakās nodrošināt pieeju Skripaļa lietas materiāliem 26
Putins smīn, atbildot uz jautājumu, vai Maskava kaut ko zina par spiega Skripaļa saindēšanu 93
Uzbrukumā krievu spiegam Skripaļam un viņa meitai cietuši vēl 19 cilvēki 24

Citi šobrīd lasa

Gripa pamatīgi iebiedējusi Latvijas iedzīvotājus: vakcīnas vairs nav pieejamas teju nekur 54
Latvijā beidzot ir valdība: deputāti atbalstījuši Krišjāņa Kariņa Ministru kabinetu 247
VIDEO: Jūlijs Krūmiņš uz tiesu ierodas "noskūtiem" matiem un plastmasas rokudzelžos 55
Skatīt visus komentārus

Шокирующее видео: лифт раздавил выходившего юношу

"Все у нас было!": Басков рассказал подробности романа с Волочковой