Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lietuvas mediju uzrauga redzeslokā nonākuši divu Krievijas telekanālu pārkāpumi
Raidījuma "Vakars ar Vladimiru Solovjovu" vadītājs Vladimirs Solovjovs. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Lietuvas mediju uzrauga redzeslokā nonākuši divu Krievijas telekanālu pārkāpumi

Pasaulē
2017. gada 18. augustā 20:44 2017. gada 18. augustā 20:44
  LETA
Lietuvas Radio un televīzijas komisijas (LRTK) redzeslokā atkal nonākuši divu Lietuvā translētu Krievijas telekanālu pārkāpumi, un nākamnedēļ tā gatavojas izvērtēt, vai spert tālākus soļus šo kanālu pārraižu ierobežošanai, piektdien apliecinājis komisijas priekšsēdētājs Edmunds Vaitekūns.

"Pārkāpumi konstatēti, atzinumi uzrakstīti, un tagad mūsu komisijai jāiepazīstas ar secinājumiem. Ja tie tiks apstiprināti, sāksies tālākas procedūras," viņš piebildis.

LRTK norāda, ka telekanāla "RTR Planeta" 31.maija pārraidē "Vakars ar Vladimiru Solovjovu" un telekanāla "TVCI" 10.jūnija raidījumā "Tiesības zināt" tā konstatējusi kara un naida kurināšanu.

Pirmajā gadījumā Krievijas parlamenta apakšpalātas - Valsts domes - deputāts Vladimirs Žirinovskis, cita starpā, paziņojis: "Baltijas valstīm jāizvirza ultimāts, lai tās atvelk visus NATO spēkus 300 kilometrus no Krievijas robežas. Ja neatvilks, mēs ķersimies pie konkrētiem pasākumiem."

Uz pārraides vadītāja jautājumu, ko viņš ar to domā, Žirinovskis atbildējis: "To viņi vēlāk redzēs. Pa nakti, no rīta atlidos kaut kādas lidmašīnas."

Žirinovskis piedalījies arī otrā pieminētajā raidījumā, kurā runājis par Ukrainas un Moldovas separātiskā Piedņestras reģiona okupāciju.

LRTK norāda, ka tās atzinumus attiecībā uz kara un naida kurināšanu pieminētajos raidījumos apstiprinājis arī Lietuvas Aizsardzības ministrijas Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību departaments.

Kopš 2014.gada, kad Krievija anektēja Krimu un sāka atbalstīt prokremliskos kaujiniekus Ukrainas austrumos, Lietuva sāka noteikt apraides ierobežojumus Krievijas televīzijas kanāliem, kuri savās pārraidēs iekļāvuši informāciju, kuru Lietuvas likumdošana aizliedz izplatīt.

Citi šobrīd lasa

FOTO: nenoskaidroti huligāni Rīgā apzīmējuši tramvaju ar Ministru prezidentam Kariņam neglaimojošu grafiti 3
"Tā bija spēle" Igaunijā zināms šaušanas instruktors piedod slepkavības mēģinājumā apsūdzētajai sievai, kura iešāva viņam sejā
Pavļuts: pie normālas dzīves mēs neatgriezīsimies vismaz turpmāko pusgadu 18
Pievienot komentāru

«Все лучшее у меня позади»: Собчак в леопардовом купальнике обнажила ягодицы 1

«Аллочка стала моложе на 20 лет!»: Пугачева в модном наряде поздравила Добрынина 1