Pirmo reizi pēdējos 10 gados izstāda Turīnas līķautu
Turīnas līķauts, kas pēc daudzu kristiešu domām ir Jēzus Kristus apbedīšanas ietērps, pēc 10 gadus ilga pārtraukuma beidzot atkal ir apskatāms publiski.
Piļaujams, ka līķauts tuvāko nedēļu laikā uz Itāliju aizvilinās aptuveni divus miljonus apmeklētāju. Uz drānas redzams bārdaina vīrieša tēls ar ievainojumiem uz rokām un kājām, kas varētu būt radušies krustā sišanas rezultātā.
1988.gadā veiktās pārbaudes atklāja, ka līķauts patiesībā ir daudz jaunāks par Jēzu Kristu un ir radies viduslaikos. Tomēr lielāka skaidrība par drānas izcelsmi būs zināma pēc oglekļa pārbaužu rezultātu publicēšanas.
Aptuveni 4x1 metru lielajā līķautā saskatāmas ķermeņa aprises un asins traipi, kas varētu būt tecējušas no rētām, kas radušās krustā sišanas laikā.
Izstāda Turīnas līķautu
Miljoniem kristiešu tic, ka tieši ar šo līķautu apbedīšanas laikā bija nosegts Jēzus ķermenis, bet 1988.gadā veiktās pārbaudes liecināja, ka audums radīts laika periodā no 1260.-1390.gadam un ir viduslaiku viltojums.
Kopš tā laika, citi zinātnieki šos atklājumus ir apšaubījuši un lūguši Vatikānam atļauju veikt jaunus testus, izmantojot modernākas tehnoloģijas.
Plānots, ka aptuveni divi miljoni cilvēku apmeklēs Turīnas katedrāli Itālijas ziemeļos, lai apskatītu līķautu, kas publiskai apskatei būs izstādīts uz sešām nedēļām. Tas atradīsies ložu necaurlaidīgā kastē ar mākslīgo klimata kontroli.
2.maijā uz Turīnu dosies arī Romas pāvests Benedikts XVI, lai līķauta priekšā lūgtos.
Kasjauns.lv/Foto: LETA/AFP