Pasaulē

Latvijas Ārlietu ministrija neiesaka šajās dienās doties uz Ēģipti

Jauns.lv

Pēc pēdējo dienu nemierīgajiem notikumiem Ēģiptē, Ārlietu ministrija Latvijas iedzīvotājus aicina rūpīgi apsvērt šajās dienās iecerēto braucienu nepieciešamību.

Latvijas Ārlietu ministrija neiesaka šajās dienās ...

Patlaban nav ziņu par to, ka Ēģiptē būtu cietis kāds Latvijas valstspiederīgais, to šorīt telefonsarunā ārlietu ministram Ģirtam Valdim Kristovskim (V) apliecināja Latvijas vēstnieks Ēģiptē Māris Selga.

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļā, ārlietu ministrs ar Selgu un pārrunājis apstākļus Kairā, kā arī tajās pilsētās, kur tradicionāli uzturas daudz tūristu.

Ministrijas rīcībā esošās informācijas analīze liecina, ka pašlaik došanās uz šo valsti būtu rūpīgi jāapsver, tādēļ Latvijas iedzīvotāji atkārtoti tiek aicināti izvērtēt visus riskus, pirms pieņemt lēmumu šajā laikā doties uz Ēģipti.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Sīlis stāstīja, ka patlaban neviens Latvijas valstspiederīgais nav vērsies ne ministrijā, ne arī vēstniecībā, lai lūgtu palīdzību vai noskaidrotu, vai kāds no radiniekiem vai draugiem nav cietis Ēģiptē.

Vakar Kristovskis ir devis rīkojumu konsulārajiem dienestiem pastiprinātā režīmā sekot līdzi notikumu attīstībai Ēģiptē un arī visā reģionā.

Latvijas vēstniecība Kairā apliecināja, ka ir gatava sniegt nepieciešamo palīdzību nelaimē nonākušajiem. Citās Ēģiptes vietās konsulāro palīdzību Latvijas iedzīvotājiem ir gatavas sniegt arī citu Eiropas Savienības diplomātiskās pārstāvniecības.

"Ēģipte ir nozīmīgs sadarbības partneris Latvijai gan divpusējās sadarbības kontekstā, gan kopīgajā Eiropas Savienības - Ēģiptes dialogā. Miermīlīgas, pārdomātas institucionālās un ekonomiskās reformas šo dialogu tikai stiprinātu," uzsvēra ārlietu ministrs.

Īpaši bīstami ir apmeklēt galvaspilsētu Kairu, Aleksandriju, Izmailiju un Suecu. Ir iespējamas nekārtības vai pret ārvalstniekiem vērsti apdraudējumi arī citos Ēģiptes reģionos. Vienlaikus ministrija neiesaka apmeklēt arī citas šī reģiona valstis, kurās situācija nav stabila, īpaši tas attiecas uz Tunisiju.

Ja tomēr ir pieņemts lēmums doties uz Ēģipti, tad Ārlietu ministrija atgādina, ka obligāti ir jāiegādājas dzīvības un veselības apdrošināšanas polise, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pauda tūroperatora "Tez Tour" pārstāvji, notikumi Ēģiptē nav ietekmējuši Latvijas tūristu vēlmi apmeklēt šo valsti. Līdz šim neviens no Latvijas tūristiem neesot izteicis vēlmi uz izvēlēto valsti nedoties. Arī tuvāko nedēļu ceļojumiem uz Ēģipti interese no tūristu puses nav mazinājusies.

Kā ziņots, piektdien desmitiem tūkstošiem protestētāju, kas pieprasa Ēģiptes prezidenta Hosni Mubaraka atkāpšanos, atkal iesaistījās sadursmēs ar policiju.

Reaģējot uz nekārtībām, varasiestādes Kairas, Suecas un Aleksandrijas gubernatūrās izsludinājušas komandantstundu, un Mubaraks, kurš ieņem arī virspavēlnieka amatu, kārtības uzturēšanai pieaicināja armiju. Komandantstunda, sākot ar piektdienu, līdz nākamajam rīkojumam noteikta no plkst.18 līdz 7.

Saskaņā ar mediķu sniegtajām zinām Suecā nemieru laikā piektdien gājuši bojā vismaz 13 cilvēki, Kairā - pieci, bet Mensūrā - divi. Septiņi cilvēki gāja bojā jau trešdien un ceturtdien. Liela daļa krituši par upuri gumijas lodēm, stāsta aculiecinieki un mediķi.

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis (V) ir devis rīkojumu konsulārajiem dienestiem pastiprinātā režīmā sekot līdzi notikumu attīstībai Ēģiptē un arī visā reģionā, lai nepieciešamības gadījumā brīdinātu par nepieciešamību nedoties uz šo valsti vai pamest to.

Ņemot vērā Ēģiptē šodien vērojamo straujo notikumu attīstību, ministrs aicina arī iedzīvotājus sekot savu piederīgo gaitām Ēģiptē un citās reģiona valstīs, kurās norisinās protesti, informēja Kristovska padomniece preses jautājumos Dace Balode.

LETA