Vairākums dienvidkorejiešu vēlas atombumbu
Vairākums dienvidkorejiešu atbalsta ideju par kodolieroču izstrādi vai ASV atombumbu izvietošanu viņu valstī, lai pretotos draudiem no Ziemeļkorejas, liecina trešdien publiskotie sabiedriskās domas aptaujas rezultāti.
Aptaujā, ko veica privātais politisko pētījumu institūts "Asan", pa telefonu intervējot 1000 cilvēku, konstatēts, ka 68,6% respondentu uzskata, ka Dienvidkorejai ir vajadzīgas atombumbas, bet 29% uz šo jautājumu atbildēja noliedzoši.
Aptuveni 67,3% atbalsta ASV kodolieroču atkārtotu izvietošanu Dienvidkorejā, bet 30,1% ir pret to.
Dienvidkorejai nav kodolieroču, taču daži konservatīvie politiķi aicina izstrādāt neatkarīgu kodolprogrammu vai atkal izvietot valstī ASV atomieročus pēc, viņu vārdiem sakot, Ziemeļkorejas atkārtotām provokācijām.
ASV izveda savus atomieročus no Dienvidkorejas 1991.gadā - gadu pirms abas Korejas parakstīja denuklearizācijas līgumu.
ASV Valsts departamenta īpašais padomnieks kodolbruņojuma neizplatīšanas un samazināšanas jautājumos Roberts Einhorns, uzturoties Seulā 2.martā, izslēdza iespēju, ka ASV varētu atkal izvietot Dienvidkorejā savus taktiskos kodolieročus.
Phenjana izraisīja bažas par drošību pagājušā gada novembrī, kad tā nodemonstrēja ASV ekspertiem, kuri bija ieradušies Ziemeļkorejā, acīmredzami darbojošos urāna bagātināšanas rūpnīcu. Ziemeļkoreja apgalvoja, ka tas esot miermīlīgs enerģētikas projekts, taču eksperti teica, ka šis objekts varētu dot Phenjanai otru atombumbu izgatavošanas iespēju līdz ar jau esošajiem plutonija krājumiem.
Sešu pušu atbruņošanās sarunas ir nonākušas strupceļā, kopš Phenjana tās atstāja 2009.gada aprīlī, protestējot pret ANO nosodījumu raķešu izmēģinājumam. Mēnesi vēlāk Ziemeļkoreja veica savu otro kodolizmēģinājumu.