Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Iespējams, nogalināts Krievijā meklētākais terorists Doku Umarovs

Pasaulē
2011. gada 29. martā 10:45 2011. gada 29. martā 10:45
 
Ziemeļkaukāza islāmistu sacelšanās līderis Doku Umarovs varētu būt Krievijas drošības spēku speciālajā operācijā nogalināto 17 kaujinieku vidū, otrdien vēsta ziņu aģentūras.

Tomēr šīs ziņas nav apstiprinātas, un Krievijas amatpersonas pēdējos gados ne vienu vien reizi izplatījušas priekšlaicīgus paziņojumus par Umarova nāvi, kas vēlāk izrādījušies kļūdaini.

Umarovs un viņa "Kaukāza Emirāta" nemiernieku grupējums izvirzījis mērķi ieviest islāma varu visā Ziemeļkaukāzā. Tas uzņēmās atbildību gan par bumbu sprādzieniem Maskavas metropolitēnā pirms gada, gan par pašnāvnieka uzbrukumu Domodevas lidostā šā gada janvārī.

Aģentūra "Interfax" citē drošības dienesta pārstāvjus, kas teikuši, ka Umarovs varētu būt pirmdien Ingušijā sarīkotajā speciālajā operācijā nogalināto vidū, taču uzsvēra, ka varas iestādes vēl gaida apstiprinājumu.

"17 nogalināto vidū bija Umarova miesassargi. Tas mums ļauj domāt, ka arī Umarovs ir nogalināts," aģentūrai teica kāds avots Ingušijā.

Kāds cits avots aģentūrai teica, ka varasiestādes cer, ka Umarovs ir nogalināts, taču tas tiks galīgi apstiprināts vienīgi tad, kad būs identificēti visi nogalinātie.

Otrdien paiet gads kopš divu spridzinātāju pašnāvnieču rīta maksimumstundā sarīkotajiem bumbu sprādzieniem Maskavas metro, kuros gāja bojā 40 cilvēki un desmitiem guva ievainojumus.

VIDEO: Doku Umarova uzruna krievu tautai

VIDEO: Doku Umarovs uzņēmies atbildību par sprādzieniem Maskavā

Kasjauns.lv/LETA


Citi šobrīd lasa

Krievijas seksšopos radies sadomazohistisko aksesuāru deficīts
Šķiras Armanda Pučes un Sanda Ozoliņa ceļi viņu golfa klubā
Jana Duļevska: “Es dēliem mācu cilvēcību”
Pievienot komentāru