Pasaulē

Alkohola tirdzniecība Bagdādē ir bīstama

Jauns.lv

Alkohola tirdzniecība Irākas galvaspilsētā ir bīstama nodarbošanās, taču citu darbavietu trūkuma dēļ šajos veikalos nekad netrūkst darbinieku.Bagdādes provincē ir reģistrēti 96 veikali, kuros tirgo alkoholu, AFP pavēstīja tās gubernators Salahs Abduls Razaks, piebilstot, ka pilsētā darbojas arī neskaitāmi nereģistrēti veikali.

Alkohola tirdzniecība Bagdādē ir bīstama...

Dažos Irākas reģionos, piemēram, pamatā šiītu apdzīvotajās Kerbelas un Nadžafas provincēs, alkohola tirdzniecību aizliedz vietējie likumi. Tā kā saskaņā ar islāma doktrīnu alkohola lietošana ir aizliegta, dzērienu veikali Bagdādē ir pievilcīgs mērķis fundamentālistu grupējumiem, īpaši tādēļ, ka tajos lielākoties nodarbināti reliģisko minoritāšu pārstāvji.

Veikalu darbiniekiem nereti nākas saskarties ar spridzināšanu, apšaudēm un laupīšanām. Jūlijā un augustā vien notikuši 30 uzbrukumi alkohola tirdzniecības vietām, no kuriem pieci reģistrēti dienvidu ostas pilsētā Basrā, bet pārējie Bagdādē, pavēstīja anonīms avots Iekšlietu ministrijā, piebilstot, ka uzbrukumi vienam veikalam varētu būt notikuši arī vairākkārt.

Taču par spīti tam, darbs šajos veikalos, kur pircējus no pārdevējiem un preču plauktiem bieži vien šķir tikai lete, daudziem ir vienīgais ienākumu avots, kas nodrošina viņu ģimenes.

Daudzi šo veikalu darbinieki atzinuši, ka cer atrast citu darbu, kas būtu mazāk bīstams, taču tagad tas nav iespējams.

"Esmu simts reizes domājis par šī bīstamā darba pamešanu, taču man nav alternatīvas," sacīja Džalals, no kura 680 dolāru (353,6 latu) lielās algas pārtiek arī viņa sieva un deviņi bērni.

Kāds cits atzina, ka apstākļi Irākā apgrūtina cita darba atrašanu. Viņš piebilda, ka būtu labi aiziet no darba alkohola tirdzniecības veikalā, bet vislabprātāk viņš pamestu arī Irāku.

LETA