Pasaulē

Ungārijas televīzija atlaidusi streikojošos žurnālistus

Jauns.lv

Ungārijas mediju kompānija MTVA atlaidusi divus žurnālistus, kuri pieteica badastreiku, lai protestētu pret valdības ietekmi mediju darbā.

Ungārijas televīzija atlaidusi streikojošos žurnāl...

MTVA otrdien izdotajā paziņojumā teikts, ka kompānija, sākot ar 27.decembri, pārtraukusi darba attiecības ar Balaču Naģu Navarro un Aranku Savuliju, piebilstot, ka abi žurnālisti "ir pārkāpuši mediju likumu" un sabiedrisko mediju kodeksu, kas aizliedz jebkādas politiska viedokļa izpausmes.

Televīzijas darbinieku arodbiedrības vadītājs Naģis Navarro un arodbiedrības locekle Savulija pieteica badastreiku 12.decembrī, iekārtojoties sabiedriskās televīzijas ēkas priekšā.

Savulija aģentūrai AFP atklāja, ka viņi nav informēti par atlaišanu, bet uzsvēra, ka turpinās badastreiku, neskatoties uz darba devēja "Gestapo metodēm".

MTVA abus žurnālistus mēģināja atlaist jau pirms pāris nedēļām, bet kompānijai tas neizdevās, jo arodbiedrība šādu soli neatbalstīja, norādīja Naģis Navarro.

Drīzumā apritēs gads, kopš Ungārijā stājās spēkā jaunais mediju likums, kas izpelnījās plašu kritiku gan pašu mājās, gan Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs.

Piemēram, likums pieprasa interneta medijiem sniegt "sabalansētas reportāžas", konkrēti nepaskaidrojot, ko tas īsti nozīmē. Likums arī nosaka, ka žurnālistiem ir jāatklāj savi informācijas avoti, ja to prasa valsts drošības intereses.

Likums, kas stājās spēkā 1.janvārī, radīja mediju uzraugošu institūciju, kurai ir tiesības noteikt soda naudu par saturu, kas uzskatāms par aizvainojošu, un par "politiski nelīdzsvarotu" materiālu, turklāt soda naudas apmēri radio un televīzijai var sasniegt miljoniem forintu.

Neskatoties uz dažām izmaiņām, kas vēlāk tika izdarītas likumā, mediju tiesību aizstāvji joprojām ir kritiski noskaņoti, un arī Vīnē bāzētais Starptautiskais Preses institūts (IPI) pagājušajā mēnesī paziņoja, ka šo likumu joprojām uzskata par augstākā mērā satraucošu.


LETA