Francijas bagātākais cilvēks bēg no nodokļiem uz Beļģiju
Pateicoties Francijas iecerei aplikt bagātniekus ar 75% lielu nodokli, bagātākais valsts cilvēks Bernārs Arno pieprasījis Beļģijas pilsonību, sestdien ziņo mediji.
63 gadus vecais luksusa preču ražotāja LVMH vadītājs tiek uzskatīts arī par bagātāko cilvēku Eiropā un par ceturto bagātāko personu pasaulē.
Lūgumu par naturalizāciju miljardieris Beļģijas parlamentam iesniedzis pagājušajā nedēļā, atsaucieties uz augsta ranga amatpersonām, vēsta laikraksts "La Libre Belgique".
Naturalizācijas komisijas vadītājs Žoržs Dalmans laikrakstam norādījis, ka Arno iesniegums tikšot izskatīts vispārējā kārtībā, piebilstot, ka šobrīd izskatāmi 47 000 iesniegumu.
Beļģijas likums nosaka, ka pilsonības iegūšanai valstī jānodzīvo vismaz trīs gadi vai arī jāspēj pierādīt saikne ar valsti.
Laikraksts norāda, ka Arno dzīvo Parīzē un Beļģijā viņam mājas neesot.
Kā ziņots, jaunais Francijas prezidents Fransuā Olands savas priekšvēlēšanu kampaņas laikā solīja, ka visiem Francijas rezidentiem, kuri pelna vairāk nekā miljonu eiro gadā, tikšot uzlikts 75% liels ienākuma nodoklis.
Presē gan nesen izskanējušas ziņas, ka priekšvēlēšanu kampaņas laikā Olanda solītie nodokļi bagātajiem, iespējams, nebūšot tik drakoniski, kā tika plānots.
Laikraksts "Le Figaro" ziņoja, ka iecerētā nodokļu reforma tikšot mīkstināta, pateicoties aktīvai lobēšanai no uzņēmumu vadītāju un nodokļu ekspertu puses, kas brīdina, ka tā apdraud Francijas konkurētspēju.
Vasarā spēkā pieņēmās baumas, ka lielie Francijas uzņēmumi savas vadības komandas jau pārvietojot uz citām valstīm.
Taču tagad, atsaucoties uz tā rīcībā nonākušo informāciju, laikraksts vēstīja, ka ar jaunajiem nodokļiem tikšot apliktas tikai darba algas, taču tie neattiekšoties uz ienākumiem, kas gūti no kapitāla.
Bez tam, kā vēstīja laikraksts, uz laulātajiem vai uz vientuļajiem vecākiem ar bērniem 75% likme tikšot attiecināta tikai tad, ja ģimenes ienākumi pārsniegs divus miljonus eiro gadā.
"Le Figaro" norādīja, ka jaunajā nodoklī tikšot ietverti arī pašreizējie nodokļi, līdz ar to patiesā likme būšot aptuveni 67%.
Tādējādi jaunie nodokļi visvairāk ietekmēšot Francijas lielāko uzņēmumu vadītājus, atzina laikraksts, uzsverot, ka tas joprojām rada risku, ka augstākā menedžmenta pārstāvji varētu valsti pamest.
Vienlaikus "Le Figaro" ziņoja, ka sociālisti nolēmuši atteikties no solītās nodokļu pazemināšanas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.
Priekšvēlēšanu laikā Olands solīja, ka tikšot atcelta pašreizējā vispārējā peļņas nodokļa likme, kas ir 33%, lielos uzņēmumus turpmāk apliekot ar 35% lielu nodokli, bet mazajiem piemērojot 30, bet mikrouzņēmumiem - 15% likmi.Taču Finanšu ministrija izlēmusi šo reformu atlikt vismaz līdz 2014.gadam.
Tomēr nodokļu reforma, kuru paredzēts iekļaut sociālistu valdības nākamā gada budžetā, vēl neesot pilnībā izstrādāta, piebilda "Le Figaro".
Neskatoties uz mediju ziņām, piektdien finanšu ministrs Pjērs Moskovisī paziņoja, ka priekšvēlēšanu solījumi tikšot "stingri" īstenoti.
Arno, kura īpašumu vērtība saskaņā ar žurnāla "Forbes" aplēsēm sastāda 41 miljardu ASV dolāru, uzturēja ciešas attiecības ar Olanda priekšteci prezidenta amatā Nikolā Sarkozī.
Savulaik, kad par Francijas prezidentu 1981.gadā kļuva sociālists Fransuā Miterāns, Arno uz trim gadiem pārcēlās uz ASV un Francijā atgriezās tikai tad, kad sociālisti pārorientējās uz konservatīvāku ekonomisko politiku.
LETA, Foto: AFP/LETA