Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Eiropas "Zaļie" pirmdien protestēs pie Lietuvas vēstniecībām, arī Latvijā

Pasaulē
2012. gada 4. novembrī 20:53 2012. gada 4. novembrī 20:53
 
Eiropas zaļās organizācijas pirmdien, 5.novembrī, pie Lietuvas vēstniecībām protestēs pret Visaginas atomelektrostacijas (AES) būvniecību. Protesta akcija notiks arī Latvijā, informēja Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārstāve Līga Štāla.

5.novembrī visas Eiropas valstis ir aicinātas vienoties kopīgā akcijā pret Visaginas AES būvniecību Lietuvā. Aicinājumam jau atsaukušās vairākas zaļās organizācijas Eiropā - Vācijā, Austrijā, Dānijā un citās, tai skaitā "Greenpeace" organizācija Krievijā un to pārstāvji piketēs iepretim Lietuvas vēstniecībām, lai paustu noraidošu attieksmi pret jaunās AES būvniecību Lietuvā un norādītu, ka tautas lēmums tik valstiski un pat globāli svarīgā jautājumā noteikti ir jāņem vērā.

LZP atbalstot šo starptautisko iniciatīvu, pirmdien plkst.12 pulcēsies pie Lietuvas vēstniecības Rīgā, Rūpniecības ielā 24.

Savukārt plkst.17.30 paredzēts protesta turpinājums ar saukli "noliec savu kapu sveci!", kurā ikviens aicināts nolikt sveci atomelektrostaciju avārijas upuru piemiņai, kā arī aizdomāties par to kā AES tikai astoņus kilometrus no Latvijas robežas, ietekmēs viņu un nākamo paaudžu turpmāko dzīvi.

"Lietuvas tauta referendumā pārliecinoši norādīja, ka nevēlas jaunu AES, tomēr Baltijas valstu valdības šobrīd nesniedz konkrētu atbildi par projekta turpinājumu vai pārtraukšanu. Tāpēc LZP aicina premjeru Valdi Dombrovski (V) rādīt demokrātijas paraugstundas piemēru un, būt pirmajam, kas atzīst tautas vēlmes par svarīgām, atsakoties no dalības Visaginas AES projektā," pauda Štāla.

LZP neatbalsta atomenerģijas izmantošanu, jo ir pierādīts, ka pastāv daudz drošāki un ilgtspējīgāki veidi, kā iegūt enerģiju, nekaitējot videi un cilvēkam. Tomēr vēl vairāk LZP neatbalsta investīcijas citas valsts ekonomikā, ja ir tik daudz neatbildētu jautājumu par Visaginas AES un pavisam reālas iespējas attīstīt zaļās enerģijas industriju tepat Latvijā, norādīja partijas pārstāve.

LETA

Citi šobrīd lasa

Šlesera partijas valstij parādā palikušas 860 tūkstošus eiro. Viņš skaidro: „Tā bija varas partiju atriebība” 3
"Vīrs, kuru Putins nespēja nogalināt". Kā aizrit viņa dzīve cietumā? 41
Mājdzīvnieku saimniekus aicina uzmanīties no suņu mēra
Pievienot komentāru

Стали известны первые итоги выборов в Госдуму России

По-прежнему красотка: Джулия Робертс впервые за много месяцев появилась на публике