Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kāju mazgāšanas ceremonija sakņojas evaņģēlija stāstā par Jēzu Kristu, kurš pirms pēdējā vakarēdiena mazgājis kājas saviem apustuļiem.

Pāvests Francisks mazgā un skūpsta kājas ieslodzītiem jauniešiem, arī divām meitenēm. FOTO

Pasaulē
2013. gada 28. martā 12:14 2013. gada 28. martā 12:14
 
Pāvests Francisks Romas jauniešu cietumā, veicot Zaļas ceturtdienas rituālu, mazgāja kājas 12 jauniem cietumniekiem, arī divām meitenēm.

(Ziņa papildināta 28.03. pl. 23:44

)

Kaut arī pats kāju mazgāšanas rituāls ir sens, šī ir pirmā reize, kad katoļu pāvests šo ceremoniju veic cietumā, un pirmā, kad pontifiks rituālu kāju mazgāšanu veic sievietēm.

Zaļajā ceturtdienā viesojoties Romas cietumā, pāvests turpina tradīciju, kuru viņš aizsāka, vēl būdams Buenosairesas bīskaps, kad viņš Zaļajā ceturtdienā mēdza noturēt dievkalpojumus cietumos, slimnīcās un veco ļaužu namos, paskaidroja Vatikāna pārstāvis.

Kāju mazgāšanas ceremonija, kas simbolizē pazemību, sakņojas evaņģēlija stāstā par Jēzu Kristu, kurš pirms pēdējā vakarēdiena mazgājis kājas saviem apustuļiem.

Kā ziņots, katoļu kardinālu konklāvs 13.martā Vatikānā par jauno Romas katoļu pāvestu izraudzījās līdzšinējo Buenosairesas arhibīskapu Horhi Mario Bergoljo.

76 gadus vecais Bergoljo kļuvis par katoļu baznīcas vēsturē pirmo Amerikas pārstāvi pāvesta krēslā. Viņš ir arī pirmais neeiropietis, kam baznīcas vadība uzticēta pēdējās tūkstošgades laikā.

Otrdien krāšņā inaugurācijas ceremonijā Vatikānā Svētā Pētera laukumā Francisks saņēma pāvesta varas simbolus - mantiju un "zvejnieka gredzenu" -, ar to oficiāli sākot savu valdīšanu apustuliskajā tronī kā 266.pāvests.

LETA, Foto: EPA/LETA, AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Sapotējušies ar "Sputnik" vakcīnām, bet nelaiž iekšā nevienā pasākumā. Ko šiem cilvēkiem darīt? 44
FOTO: Vējoņi, Abu Meri un citi sabiedrībā zināmi ļaudis ierodas uz Raimonda Paula jubilejas koncertu 1
Sadumpojušies Jūrmalas pašvaldības policisti draud aiziet no darba 14
Pievienot komentāru

Ольга Серябкина показала неопубликованные фотографии со своей свадьбы

Моисеев признался, что свою юрмальскую квартиру оставит в наследство Орбакайте