Austrāliju trešo gadu pēc kārtas atzīst par pasaulē laimīgāko attīstīto valsti
Austrālija 3. gadu pēc kārtas atzīta par pasaulē laimīgāko valsti starp attīstītajām tautsaimniecībām, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas Labākas dzīves indeksā apkopotie dati.
Austrālija ieguvusi pirmo vietu, pateicoties tās ekonomikas vispārējai stabilitātei, norāda OECD.
Pirmajā pieciniekā iekļuva arī Zviedrija, Kanāda, Norvēģija un Šveice.
Tālākajās vietās pirmajā desmitniekā ierindojās ASV, Dānija, Nīderlande, Islande un Lielbritānija.
Organizācija novērtējusi vairāk nekā 30 valstis, balstoties uz tādiem kritērijiem kā ienākumu līmenis, veselība, drošība un mājokļu nodrošinājums.
"Austrālijai labklājības mērījumos sokas izcili labi, kā to demonstrē fakts, ka tā ierindojusies starp lielākajām valstīm vairākos labākas dzīves indeksa rādītājos," vēsta OECD.
Vairāk nekā 73% Austrālijas 23 miljoniem iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 64 gadiem ir apmaksāts darbs, kas ir virs vidējā OECD līmeņa.
Paredzamais dzīves ilgums arī ir augstāks - gandrīz 82 gadi.
Turklāt Austrālijas ekonomika vairāk nekā 20 gadus pēc kārtas ir reģistrējusi izaugsmi, pateicoties pieprasījumam pēc valsts dabas resursiem.
Valstij arī izdevās izvairīties no finanšu krīzes smagākās ietekmes, un tā bija vienīgā no lielajām attīstītajām ekonomikām, kas 2009.gadā spēja izvairīties no recesijas.
Austrālijas ekonomikas stabilitāti arī atspoguļo nacionālās valūtas - dolāra - vērtība, kas šobrīd pietuvojusies 30 gados augstākajam līmenim.
Taču valdība sāk saskatīt sarežģījumus valsts ekonomikas izaugsmei, ņemot vērā kalnrūpniecības sektora straujās izaugsmes mazināšanos, kā arī bezdarba pieaugumu.
Tādējādi Austrālijas valdība šobrīd plāno ekonomiku virzīt prom no kalnrūpniecības sektora uz tādām nozarēm kā celtniecība un ražošana.
Tāpat valsts ekonomiku negatīvi ietekmē aizvien pieaugošā ienākumu atšķirība starp iedzīvotāju grupām, norāda OECD.
LETA, Foto: Bulss Press