Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Musonu lietavās Indijā miruši jau 138 cilvēki

Musonu lietavās Indijā miruši jau 138 cilvēki

Pasaulē
2013. gada 19. jūnijā 16:47 2013. gada 19. jūnijā 16:47
 
Musonu lietusgāžu izraisītos plūdos un zemes nogruvumos Indijas ziemeļos bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz vismaz 138 cilvēkiem, trešdien paziņoja amatpersonas.

Armijas helikopteri trešdien piegādāja pārtiku tūkstošiem cilvēku, kurus plūdi ir nošķīruši no ārpasaules. Helikopteri tika izmantoti arī cilvēku evakuācijai.

Utarakhandas un Himačalpradešas štati kopš pagājušās nedēļas ir piedzīvojuši lietusgāzes, kas bijušas vismaz trīsreiz spēcīgākas nekā parasti. 

Ikgadējās musonu lietavas ir sākušās divas nedēļas agrāk nekā parasti, un to izraisītie plūdi ir aizskalojuši tūkstošiem māju.

Utarakhandas štatā ir gājuši bojā vismaz 110 cilvēku. Štata valdība un armija mēģina izglābt tūkstošiem tūristu, kas nošķirti no ārpasaules pie applūdušām ielejām un hinduistu svētnīcām. Plūdi šajā štatā aiznesuši apmēram 200 automašīnu, divas zemes rakšanas iekārtas un pat helikopteru.

Himačalpradešas štatā plūdi iznīcinājuši vairāk nekā 500 māju, tostarp valdības ēkas. Zemes nogruvumos Himačalpradešas un  Utarpradešas štatos gājuši bojā vismaz 28 cilvēki.

Musonu sezona parasti ilgst no jūnija līdz septembrim, atnesot lietu, kas ir svarīgs Indijas lauksaimniecības eksistencei.

BNS

Citi šobrīd lasa

"Dmitrija vairs nav ar mums" - paziņo ukraiņu "Instagram" blogera sieva. Iepriekš viņš uzskatīja, ka Covid-19 neeksistē...
Filma, kas saniknoja latviešus visā pasaulē: britu darbs, kur Latvija un Rīga esot parādīta kariķētā gaismā 1
"Delta" lidojumā pasažiere satrakojas par aicinājumu uzvilkt sejas masku un iesit pa seju stjuartei
Pievienot komentāru

Герцогиня Кэтрин придумала план на случай разрыва с принцем Уильямом