Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Musonu lietavās Indijā miruši jau 138 cilvēki

Pasaulē
2013. gada 19. jūnijā 16:47 2013. gada 19. jūnijā 16:47
 
Musonu lietusgāžu izraisītos plūdos un zemes nogruvumos Indijas ziemeļos bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz vismaz 138 cilvēkiem, trešdien paziņoja amatpersonas.

Armijas helikopteri trešdien piegādāja pārtiku tūkstošiem cilvēku, kurus plūdi ir nošķīruši no ārpasaules. Helikopteri tika izmantoti arī cilvēku evakuācijai.

Utarakhandas un Himačalpradešas štati kopš pagājušās nedēļas ir piedzīvojuši lietusgāzes, kas bijušas vismaz trīsreiz spēcīgākas nekā parasti. 

Ikgadējās musonu lietavas ir sākušās divas nedēļas agrāk nekā parasti, un to izraisītie plūdi ir aizskalojuši tūkstošiem māju.

Utarakhandas štatā ir gājuši bojā vismaz 110 cilvēku. Štata valdība un armija mēģina izglābt tūkstošiem tūristu, kas nošķirti no ārpasaules pie applūdušām ielejām un hinduistu svētnīcām. Plūdi šajā štatā aiznesuši apmēram 200 automašīnu, divas zemes rakšanas iekārtas un pat helikopteru.

Himačalpradešas štatā plūdi iznīcinājuši vairāk nekā 500 māju, tostarp valdības ēkas. Zemes nogruvumos Himačalpradešas un  Utarpradešas štatos gājuši bojā vismaz 28 cilvēki.

Musonu sezona parasti ilgst no jūnija līdz septembrim, atnesot lietu, kas ir svarīgs Indijas lauksaimniecības eksistencei.

BNS

Citi šobrīd lasa

Lietuvieši Latgali piedrazo ar koka skaidām, bet Kuldīgā policijas iecirkni sajauc ar bāru: kriminālā province
Skolotāja Māra Larionova zaudējusi redzi, tomēr turpina dzīvot ar možu garu: "Kad ragi sūnās, es dziedu!"
Talsos domes vadībai alga palielināta pat par 450% 9
Pievienot komentāru

Губерниева пытались "выгнать" со сцены Comedy Club, но тот вновь решил пошутить о Бузовой и коньяке

"Люди бегут от своего прошлого": Вера Брежнева поведала о том, снималась ли она в порнофильмах