Uzņēmējs Roberts, kurš stūrē savu biznesu
“Ar mani notika brīnums. Piekusušām kājām vilkos pa Mežaparku, kad blakus man piestāja velorikša un Roberts Egle piedāvāja mani aiztransportēt, kur vēlēšos. Viņš savā pirms desmit gadiem izsapņotajā biznesā pavada pirmās nedēļas. Klientu pagaidām nav dikti daudz. Ir pārīši, kurus Roberts vedis uz Ķīšezera malu skatīties saullēktu,” pieredzētajā “Facebook” dalās Anda.
Divas omītes gatavs līdz Lielajai estrādei aizvest par piecīti, tāpat arī uz lieliskām piknika vietām. Roberts grib iepriecināt arī seniorus un, apzinoties, ka ne katram ir atbilstoša maksātspēja, cer izveidot fondu, lai seniores varētu vizināt bez maksas. Savu biznesu viņš stūrē vārda tiešā nozīmē.
Uzvarējis domes konkursā
Stāstītais uzrunāja arī “Kas Jauns Avīzi”, un devāmies uz Mežaparku. Roberts ir jaunais uzņēmējs, pēc izglītības inženieris, un par sevi saka: “Velorikšas ir nevis mans sapnis, bet viens no biznesa projektiem, kuru pēc ilgāka laika esmu īstenojis. Mežaparkā jau sen tādiem vajadzēja būt. Es pats visu dzīvi dzīvoju tieši šajā apvidū un jau pirms vairāk nekā desmit gadiem biju plānojis ieviest šo transportlīdzekli, bet vēl nebija tādas pieredzes.”
Roberta galvenais bizness ir saistīts ar sportu, tehnoloģijām, transportu un nedaudz kultūru. Velorikšas viņš iegādājies, uzvarot Rīgas domes izsludinātajā projektu konkursā.
Izpēta personīgi labākos maršrutus
Turklāt uzņēmējs pats ir gatavs mīt pedāļus un ir pārliecinājies, ka velorikša var būt ne tikai izklaidei, bet transports īstajā vietā un laikā. “Gadījies, ka cilvēkiem ir problēmas ar veselību vai stipri līst lietus, un es aizvedu līdz automašīnai. Pasažieros bijuši arī vairāki svarā smagāki kungi, lieli, būdīgi vīri, bet man nebija ne mazākā šķēršļa viņus aizvest uz vajadzīgo vietu,” stāsta Roberts.
Tam, ka viņš sēžas pie velorikšas stūres, ir praktiska nozīme: “Pārbaudīju savu kāju izturību un spēku, lai varētu darbiniekiem ieteikt maršrutus, kuros var braukt un kuros ne tik veiksmīga braukšana. Kad jādodas kalnā augšā, ir vajadzīgs spēks. Ir gan dūšīgi cilvēki ar lieliem vēderiem, augumā padevušies, gan pavisam mazi bērni. Bijuši arī dažādi slaveni cilvēki, bet vārdos nesaukšu.”
Ikdienā braucot pa pierastajiem maršrutiem, cena ir līdz pieciem eiro. Iecienīts maršruts, piemēram, ir no zooloģiskā dārza uz Zaļo teātri, no autostāvvietas līdz Ķīšezeram vai līdz zoodārza galvenajai ieejai.
Atvērts klientu ierosinājumiem
“Protams, ir interesanti pašam pabraukāties un aprunāties ar cilvēkiem klātienē, uzklausot arī ierosinājumus. Piemēram, ierosina, ka pledi lieti noderētu, pat vasarā nebūtu par ļaunu, jo lietus vai aukstākā laikā var sasildīties. Mūsu uzdevums ir šo pakalpojumu padarīt pieejamāku senioriem, jo nereti tieši viņiem ir finansiālais šķērslis. Tāpēc ir iecere izveidot īpašu fondu, īstenojot labdarības projektu – parādīt skaisto Mežaparku tieši tiem, kuriem pašiem nav tik daudz līdzekļu. Var aizbraukt un izstaigāt jebkurš, bet pārliecība, vai tiks atpakaļ uz pieturu, nereti ir šķērslis,” piebilst Roberts.
Tagad, pēc dziesmu un deju svētkiem, iecerēts īstenot randiņu programmu, ar īpašu paroli. “Cilvēki, kuri iepazīsies pie zooloģiskā dārza, tieši zem pulksteņa, netālu no mūsu stāvvietas, izmantojot šo paroli, varēs iegūt bezmaksas braucienu randiņa ietvaros. Vēl padomā ir vairākas programmas, kuras varētu būt ar pievienoto vērtību,” atklāj uzņēmējs. Un, ja gribot izbraukt tieši ar viņu, tad esot 80% iespēja uztrāpīt.