Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs (Boriss Fedosejevs)

Latvijas noslēpumi: zīmīga bilde ar palīgu katrai mājsaimniecei

9vīri
3. aprīlī 06:30 2021. gada 3. aprīlī 06:30
  100 Latvijas Noslēpumi
Piecdesmitajos gados padomju rūpniecība pilsoņus aplaimoja ar neredzētiem brīnumiem – putekļsūcējiem un veļasmašīnām. Turklāt veļasmašīnas ražoja tepat Latvijā – Rīgas Elektromehāniskajā rūpnīcā, kas atradās cara laiku uzņēmuma "Provodņik" telpās.

1950. gadā tā laida klajā veļasmašīnu "EAJA-2", ko sākumā tirgoja pat zem pašizmaksas – par 600 rubļiem, kaut gan izgatavošana izmaksāja apmēram 1500 rubļus. Tieši šā modeļa veļasmašīnu ar lielu interesi aplūko 1954. gadā uzņemtajā fotogrāfijā redzamā pircēja.

Putekļsūcēju "Dņepr", ko attēla otrajā plānā pircējam lepni demonstrē Elektriskās rūpniecības ražojumu realizācijas veikala vecākais pārdevējs ar šādai tirdzniecības vietai ļoti atbilstošo vārdu R. Robots, sāka ražot piecdesmito gadu pirmajā pusē. Kā jau ar tā laika padomju ražojumiem bieži notika, patiesībā tā bija Rietumu produkta kopija – šajā gadījumā zviedru "Electrolux" putekļsūcēja pakaļdarinājums. Darbojoties tas radīja elles troksni, taču pirka to labprāt, jo citu variantu jau nebija. Izdomas bagāti cilvēki putekļsūcēju izmantoja arī matu un apģērba žāvēšanai (tas gaisu prata pūst arī uz āru, ne tikai vilkt iekšā) un griestu balsināšanai.

Ja vēlies uzzināt par rasola izcelšanos, alkometriem padomju laikos, masu pašnāvībām Cēsīs, bēdīgi slaveno RAF un daudz ko citu, lasi izdevuma "100 Latvijas Noslēpumi" 3. sērijā, kas nopērkams preses tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Citi šobrīd lasa

Paveikta unikāla 8 stundu operācija 38 gadus vecam vēža pacientam Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā 1
“Tas ir kā vidējais pirksts pārējai pasaulei!” Norvēģijā asi kritizē Krievijas Olimpiskās komitejas sportistu tērpus 6
Sedokovas dēļ zaudējis kaisli pret spēli? Jānis Timma Krievijā palicis bez darba 1
Tēmas: Electrolux
Pievienot komentāru

Владислав Галкин: тайна его смерти до сих пор не раскрыта

Провокаторша! 63-летняя Шэрон Стоун снялась в смелой фотосессии для обложки журнала