
Dr. Federa Vācijas-Latvijas Kardioloģijas Centrs sadarbībā ar E. Gulbja Laboratoriju ievieš inovatīvu Holtera monitorēšanas pakalpojumu visā Latvijā
Dr. Federa Vācijas–Latvijas Kardioloģijas Centrs sadarbībā ar E. Gulbja Laboratoriju ievieš plaši pieejamu un pacientiem ērtu diagnostikas pakalpojumu - 24 līdz 72 stundu Holtera monitorēšanu vairāk nekā 70 laboratorijas filiālēs visā Latvijā. Šis solis būtiski paplašina kvalitatīvas kardioloģiskās aprūpes pieejamību ārpus lielākajiem medicīnas centriem un tuvina to pacienta ikdienas dzīvesvietai.
Kas ir Holtera monitorēšana?
Holtera monitorēšana ir ilgtermiņa elektrokardiogramma (EKG), kas reģistrē sirds elektrisko darbību nepārtraukti 24-72 stundu garumā. Atšķirībā no standarta EKG, kas tiek veikta vien dažās minūtēs, Holtera izmeklējums ļauj fiksēt pārejošus un periodiskus sirds ritma traucējumus, piemēram, priekškambaru mirdzēšanu, ekstrasistoles, tahikardiju vai bradikardiju, kurus īslaicīga pārbaude var nepamanīt.
Holtera monitorēšana ir īpaši noderīga šādos gadījumos:
- Pacientiem ar retiem sirds simptomiem, piemēram, reiboņiem, ģīboņiem vai sirds pārsitieniem;
- Pēc insulta vai pārejoša išēmiska lēkmes (TIA), lai noteiktu iespējamu aritmijas izcelsmi;
- Lai novērtētu ritma traucējumu biežumu un smagumu;
- Sarežģītākos diagnostikas gadījumos, kad nepieciešama padziļināta analīze.
Kā notiek izmeklējums E. Gulbja Laboratorijā?
- Pieteikšanās - lai veiktu Holtera monitorēšanu, pacientam jāsazinās ar Dr. Federa Centra reģistratūru, zvanot pa tālruni (+371) 26 115 549 vai rakstot uz info@feders.lv. Piesakoties, lūgums norādīt, uz kuru E. Gulbja Laboratorijas filiāli vēlaties, lai ierīce tiek piegādāta. Reģistratūra noorganizēs ierīces nogādi uz izvēlēto filiāli.
- Ierīces uzstādīšana - E. Gulbja Laboratorijas filiāles personāls izsniedz pacientam pārnēsājamo ierīci kopā ar detalizētu instrukciju tās lietošanai. Ierīci pacients uzstāda patstāvīgi, un tā nepārtraukti reģistrē sirds ritmu ikdienas aktivitāšu laikā.
- Datu analīze - pēc monitorēšanas beigām, ierīce tiek nogādāta atpakaļ, un tās fiksētie dati tiek nodoti Dr. Federa Centra aritmologam. Ārsts veic datu analīzi un sagatavo detalizētu diagnostisko slēdzienu.
Mirdzaritmija - kluss, bet biežs insulta cēlonis.
Katrs ceturtais insults rodas mirdzaritmijas rezultātā, un šī ritma traucējuma galvenā diagnostikas metode ir tieši EKG un Holtera monitorēšana. Diemžēl, bieži vien tieši attālums līdz izmeklējuma veikšanas vietai kavē savlaicīgu diagnostiku. “Latvijā ir būtiski nepieciešamas inovatīvas pieejas Holtera monitorēšanas nodrošināšanā, lai insulta profilakse nebūtu atkarīga no pacienta dzīvesvietas. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka laicīga diagnostika kļūst par privilēģiju, nevis standartu,” uzsver Dr. Roberts Feders, vadošais kardiologs un Dr. Federa Centra dibinātājs.
Sadarbība ar E. Gulbja Laboratoriju ļauj nodrošināt augstākos diagnostikas standartus arī Latvijas reģionos, vienlaikus ievērojami saīsinot ceļu līdz precīzai diagnozei un mērķtiecīgai ārstēšanai.
Lai pieteiktos izmeklējumam:
Lai veiktu Holtera monitorēšanu kādā no E. Gulbja Laboratorijām visā Latvijā, pacientam vispirms jāvēršas Dr. Federa Centra reģistratūrā, zvanot pa tālruni (+371) 26 115 549 vai piesakoties elektroniski uz info@feders.lv un jānorāda, uz kuru E. Gulbja Laboratorijas filiāli vēlas, lai tiek piegādāta ierīce. Reģistratūra noorganizēs ierīces nogādi uz izvēlēto filiāli.