
ASV īpašais sūtnis Stīvs Vitkofs ir ceļā uz Krieviju, lai vestu iespējamas pamiera sarunas

Amerikas Savienoto Valstu īpašais sūtnis Stīvs Vitkofs ar delegāciju ir devies uz Krieviju, lai apspriestu iespējamo uguns pārtraukšanu uz 30 dienām Maskavas uzsāktajā karā pret Ukrainu.
"Cilvēki tieši šobrīd, kad mēs runājam, dodas uz Krieviju," žurnālistiem Ovālajā kabinetā tikšanās laikā ar Īrijas premjerministru Mihālu Mārtinu pavēstīja Tramps. Viņš pauda cerību, ka Putins piekritīs ASV priekšlikumam izsludināt 30 dienas ilgu uguns pārtraukšanu.
Maskava pagaidām paziņojusi, ka gaida oficiālu informāciju par ASV priekšlikumu. Tramps neatklāja, kad varētu notikt viņa nākošā saruna ar Putinu, taču piebilda, ka tagad tas atkarīgs no Krievijas. "Esmu saņēmis dažas pozitīvas vēstis, taču pozitīva vēsts neko nenozīmē. Tā ir ļoti nopietna situācija, tas var sākt trešo pasaules karu," norādīja Baltā nama saimnieks.
Tramps arī brīdināja, ka var pakļaut Maskavu "iznīcinošām sankcijām", ja tā nepiekritīs uguns pārtraukšanai, taču piebilda: "Ceru, ka tas nebūs nepieciešams. Varu izdarīt finansiālas lietas, kas Krievijai būs ļoti sliktas. Nevēlos to darīt, jo vēlos panākt mieru," norādīja ASV prezidents.
Jāpiemin, ka aizvadītā mēneša laikā Trampa un Putina komunikācija bijusi arkārtīgi koverģenta un viena otru papildinoša. Piemēram, nesen Putins atklāja savu jauno propagandas pozīciju: “Apturēsim nāves Ukrainā!”, uzdrošinoties sevi pozicionēt kā to, kurš darīja visu, lai izvairītos no upuriem Ukrainā. Tikmēr Tramps, izmantojot to pašu retorisko metodoloģiju, apgalvoja ukraiņiem, ka “karš Ukrainā nebija labs karš”. Turklāt Trampa administrācija gāja pat tālāk, uzsverot, ka “karu vēlas Ukraina, nevis Krievija”.
“Šī Trampa un Putina komunikācija atstrādāta tiktāl, ka dažbrīd pat tajā gudri destilētas nelielas domstarpības, piemēram, Trampa nesenie ieraksti viņam piederošajā sociālajā vietnē “TruthSocial”, kurā viņš it kā ”draudēja” Krievijai piemērot papildus sankcijas, ja valsts nebūs noskaņota pamiera noslēgšanai. Šie “konflikti”, protams nekad nav likuši Putinam kaut vai mazākajā mērā justies neērti,” Jauns.lv norāda analītiķis Patriks Fors.