Vācijas Iekšlietu ministrija: no janvāra līdz septembrim deportēti 14 706 cilvēki
foto: dpa/picture-alliance/Scanpix
Vācijas robežsarde.
Pasaulē

Vācijas Iekšlietu ministrija: no janvāra līdz septembrim deportēti 14 706 cilvēki

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

No janvāra līdz septembrim deportēti 14 706 cilvēki, atklāja Iekšlietu ministrija. 2023. gada pirmajos deviņos mēnešos tika deportēti 12 042 cilvēki. Visvairāk cilvēku no Vācijas tika izraidīti uz Gruziju, Ziemeļmaķedoniju, Austriju, Albāniju un Serbiju.

Vācijas Iekšlietu ministrija: no janvāra līdz sept...

Vācija šovasar arī atsāka deportēšanu uz Afganistānu. Deportācijas uz Afganistānu no Vācijas tika pārtrauktas 2021.gadā, kad Afganistānā varu sagrāba talibi. Vācijas iekšlietu ministre Nensija Fēzere nesen paziņoja, ka izraidīšana uz Afganistānu turpināsies, un vienlaikus tiks pētīts, kā varētu organizēt deportācijas uz Sīriju.

Septembra vidū Vācija atjaunoja robežkontroli uz visām valsts sauszemes robežām, cenšoties ierobežot nelegālo imigrāciju, lai gan kritiķi uzskata, ka šī rīcība apdraud Šengenas zonas noteikumus par pārvietošanās brīvību.

Pirmajās trīs nedēļās pēc robežkontroles atjaunošanas uz visām Vācijas sauszemes robežām policija konstatēja par 13% mazāk nelikumīgu robežas šķērsošanas gadījumu nekā trīs nedēļas pirms tam, liecina sākotnējie dati.

No 16. septembra līdz 6. oktobrim policija pieķēra 3464 ārvalstu pilsoņus, kas mēģināja nelegāli šķērsot robežu un iekļūt Vācijā, liecina ziņu aģentūras DPA rīcībā nonākušie Federālās policijas dati. No šiem cilvēkiem 2073 personām policija lika uz robežas griezties atpakaļ.

No 26. augusta līdz 15. septembrim tika konstatēti 3984 mēģinājumi nelegāli šķērsot robežu un 2353 cilvēki uz robežas tika atraidīti. Viņiem bija jādodas atpakaļ.

Vācijas policija veic pārbaudes uz Vācijas robežām ar Franciju, Luksemburgu, Beļģiju, Nīderlandi un Dāniju. Izlases veida pārbaudes uz robežām ar Poliju, Čehiju un Šveici tiek veiktas kopš 2023. gada oktobra vidus, un 2015.gada rudenī šādas pārbaudes tika ieviestas arī uz Vācijas un Austrijas robežas. Tomēr ne visi ceļotāji tiek pārbaudīti.

Kopš regulāru pārbaužu ieviešanas uz robežām ar Luksemburgu, Beļģiju un Nīderlandi palielinājies neatļautu ieceļošanas gadījumu skaits, bet uz Vācijas un Francijas robežas, kur šogad jau tika veiktas pagaidu pārbaudes sakarā ar Eiropas futbola čempionātu Vācijā, tika novērots neliels samazinājums - no 766 līdz 567 nelegāliem ieceļošanas gadījumiem.

Visas valstis, ar kurām Vācija robežojas, ir Šengenas brīvās ceļošanas zonā. Robežkontroles atjaunošana Šengenas zonā ir atļauta tikai izņēmuma gadījumos, un pirms tam par to ir jābrīdina Brisele.

Pamatojot savus lēmumus, Vācija skaidroja, ka robežkontrole iecerēta kā instruments nelegālās imigrācijas ierobežošanai, kā arī islāmistu terorisma un pārrobežu noziedzības apkarošanai.