Pavļutam pēc Zolitūdes traģēdijas bija jādemisionē, uzskata sabiedrības viedokļu līderi
Pavļutam pēc Zolitūdes traģēdijas bija jādemisionē. Tā uzskata radošās inteliģences pārstāvji un sabiedrības viedokļu līderi.
Viedokļi

Pavļutam pēc Zolitūdes traģēdijas bija jādemisionē, uzskata sabiedrības viedokļu līderi

Jauns.lv

Ekonomikas ministram Danielam Pavļutam kā atbildīgajam par būvniecības nozari un normatīvajiem aktiem, kas regulē būvniecības procesus un norisi, pēc Zolitūdes lielveikala traģēdijas bija jāatkāpjas no amata. Tā uzskata radošās inteliģences pārstāvji un sabiedrības viedokļu līderi.

Pavļutam pēc Zolitūdes traģēdijas bija jādemisionē...

Liepājas bīskaps Pāvils Brūvers domā, ka politiskās atbildības uzņemšanās vispār ir kaut kas jauns mūsu sabiedrībai, taču viņš nav pārliecināts, ka tieši premjeram bija jāuzņemas atbildība un jāatkāpjas no amata. Pēc viņa domām, tas bija jādara tām amatpersonām un politiķiem, kas ir daudz tuvāk būvniecības procesam un atbildībai par to, lai šādas lietas nenotiktu. Kā viens no ministriem, kuram vajadzēja paziņot par demisiju, bija ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, uzskata Pāvils Brūvers. Un tālāk pa ķēdīti no amata bija jāatkāpjas arī visām pārējām atbildīgajām amatpersonām. „Vācijā un Anglijā tas nebūtu iedomājams, ka pēc šādas traģēdijas atbildīgais ministrs turpina darbu, bet mūsu kultūrā tas jau ir ierasts un drīzāk izbrīnu radīja fakts, ka par demisiju paziņoja valdības vadītājs Valdis Dombrovskis,” sacīja bīskaps.

Komponiste Ilona Breģe ir pārliecināta – ja no amata atkāpās premjers, tad ekonomikas ministram bija jādara tas pats, neskatoties uz to, ka līdz ar premjera demisiju krīt visa valdība. Tādā veidā ekonomikas ministram bija jāparāda, ka viņš tiešām uzņemas atbildību.

Ilona Breģe, komponiste: Ja Valdis Dombrovskis uzņēmās atbildību un atkāpās, tad viņam vajadzēja arī darīt to pašu.

Lielās talkas organizatore Vita Jaunzeme uzskata, ka sodu par Zolitūdes traģēdiju ir jāsaņem tiem, kas pieņēma likumus un noteikumus, kuri pieļāva nekvalitatīvu būvniecību un to, ka nedroša sabiedriska ēka tiek ekspluatēta. Pēc viņas ieskatiem, tas noteikti ir kāds no iepriekšējiem ekonomikas ministriem. Taču pašreizējam ministram bija skaidri jāpasaka, kurš ministrs un kuras amatpersonas pieņēma šos normatīvos aktus un pēc tam pašam jālemj, vai atkāpties no amata, uzņemoties atbildību par notikušo, vai tieši pretēji – jāturpina darbs, lai šīs kļūdas izlabotu. Bet ministram bija jānāk klajā ar konkrētu paziņojumu, uzskata Vita Jaunzeme.

Kā ziņots, premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma nolēmusi neaicināt līdzšinējo ekonomikas ministru Pavļutu nākamajā valdībā. Tomēr Reformu partijas (RP) valde nolēmusi viņu virzīt šim amatam un plāno aicināt L.Straujumu uz pārrunām, lai pārrunātu šo jautājumu.

Karlīna Timofejeva/Foto: Gunita Kļava/LETA, Evija Trifanova/LETA