Tolstojs: Rīgas attīstības plānošanas gaitā jāņem vērā ūdens resursu izmantošanas iespējas
Runā Rīga

Tolstojs: Rīgas attīstības plānošanas gaitā jāņem vērā ūdens resursu izmantošanas iespējas

Jauns.lv

Strādājot pie jaunā Rīgas pilsētas attīstības plāna 2018.-2030.gadam, liela uzmanība tiks pievērsta plašākai ūdens resursu izmantošanai, norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs.

Tolstojs: Rīgas attīstības plānošanas gaitā jāņem ...

„Rīgā dažādi ūdeņi aizņem aptuveni 48 kvadrātkilometru jeb vairāk nekā 15% pilsētas kopējās platības. Tāpēc šos ievērojamos resursus nevar atstāt bez uzmanības un nopietni jāstrādā pie ūdens platību potenciāla izpētes,” uzsver Tolstojs.

Lai spriestu par ūdens resursu izmantošanu pilsētvidē, šā gada 14.-17.septembrī Rīgā norisināsies Baltijas pilsētu savienības seminārs, kurā piedalīsies desmit Baltijas jūras piekrastes valstis. Semināra, kuru organizē Pilsētplānošanas komisija sadarbībā ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu, galvenā tēma būs: „Ūdens kā nozīmīgs resurss pilsētvidē, apskatot tā rekreācijas, estētisko un ekoloģisko potenciālu pilsētā”. Tiks organizētas lekcijas ar dažādiem vieslektoriem, kā arī notiks darbs darba grupās projekta izpētes teritorijās.

„Šis seminārs ir iespēja starptautisku profesionāļu vidū diskutēt par jaunā Rīgas teritorijas plānojuma risinājumiem,” norāda Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs.

Baltijas pilsētu savienība (Union of the Baltic Cities, – UBC) ir brīvprātīga un reprezentatīva nevalstiska organizācija, kas stiprina saites starp Baltijas jūras piekrastes pilsētām. Tā nodrošina atklātu un mērķtiecīgu platformu, tikšanās vietu ideju un pieredzes apmaiņai, savstarpējai sadarbībai starp dalībvalstu pilsētām un citiem partneriem.

Organizācija UBC apvieno 10 Baltijas jūras reģiona valstis (Dānija, Zviedrija, Somija, Vācija, Norvēģija, Polija, Igaunija, Lietuva, Latvija un Krievija), kuras pārstāvētas ar vairāk nekā 100 pilsētām, no kurām Latviju pārstāv Rīga, Cēsis, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja un Tukums. Tā dibināta 1991.gadā Gdaņskā, piedaloties 32 pilsētām, arī Rīgai ar sākotnējo mērķi veicināt Rietumeiropas un Austrumeiropas pilsētu sadarbību.