Vairāki Zolitūdes upuri pēc ārstēšanās Latvijā jūtas sliktāk. Viņi dodas ārstēties citur
Rīgas Sociālā dienesta vadītājs Ervīns Alksnis pasniedz Angelikai Miglānei Labklājības departamenta pateicības rakstu par sadarbību palīdzības sniegšanā cietušajiem. Miglāne palīdzējusi vairākiem Zolitūdes traģēdijas upuriem nokļūt Vācijas klīnikā.
Sabiedrība

Vairāki Zolitūdes upuri pēc ārstēšanās Latvijā jūtas sliktāk. Viņi dodas ārstēties citur

Jauns.lv

Tas, ka visi Zolitūdes traģēdijas upuri no slimnīcām ir izrakstīti, vēl nenozīmē, ka viņiem veselības stāvoklis uzlabojies. Vairākiem ārstēšana Latvijā nav palīdzējusi, bet gan tieši otrādi – viņiem kļuvis sliktāk un viņi devušies ārstēties uz Vācijas klīniku „Paracelsus”.

Vairāki Zolitūdes upuri pēc ārstēšanās Latvijā jūt...

Vairākiem cietušajiem pēc slimnīcās un rehabilitācijas iestādēs pavadītā laika nav kļuvis vis labāk, bet gan sliktāk. Viņi atveseļojās un turpina atveseļoties Vācijā, raksta „Neatkarīgā Rīta Avīze”. Svētdien uz Vācijas neiroķirurģijas un vertebroloģijas centru „Paracelsus” aizlidoja vēl divi Latvijā apārstētie Zolitūdes „Maxima” cietušie. Viņi uz Vāciju varēja doties ar uzņēmējas Angelikas Miglānes atbalstu. Jāpiebilst, ka Miglāne pagājušajā nedēļā saņēma Rīgas domes Labklājības departamenta pateicības rakstu par palīdzību Zolitūdes traģēdijā cietušajiem.

Miglāne pēc profesijas ir mediķe, bet pašlaik darbojas biznesā – organizē medicīnas tūrismu uz  Vāciju, un tieši uz klīniku „Paracelsus”. Sarunā ar „Neatkarīgo Rīta Avīzi” uzņēmēja neslēpj, ka šajā Vācijas klīnikā jau vairākus gadus strādā mūsējais – kādreizējais slimnīcas „Gaiļezers” neiroķirurgs ārsts Juris Jansons, kurš Vācijā operējis arī Zolitūdes traģēdijas upurus. „Ja nebūtu viņa, es nevarētu cilvēkiem palīdzēt,” saka Miglāne.

„Saprotu, ka tāda mēroga traģēdijai nebija gatavi ne glābēji, ne ārsti, ne vienkārši cilvēki. Tas bija šoks. Es uzreiz kontaktējos ar Vācijas mediķiem un piedāvāju palīdzību cietušajiem, lai viņi saprot, kas viņiem pienākas un kā to dabūt. Mums pat tehniski nav iespēju, lai smagos pacientus ātri pieceltu kājās, bet bija mugurkaula lūzumi, galvas traumas, dzīvībai svarīgu orgānu traumas. Uzskatu, ka Vācijas mediķi šādos gadījumos var palīdzēt vislabāk. Uzreiz varēju piedāvāt iespēju divus cietušos bez maksas aizvest uz Vāciju,” stāsta Miglāne. Nu jau Vācijā ārstējušies pieci „Maxima” upuri.

Viņa stāsta, ka vienam no cietušajiem rehabilitācija Latvijā izpaudusies kā... pēdu masāža, bet viņam bija nepieciešama mugurkaula operācija. Otrs dzirdējis, ka mediķi runā par viņa traumētajiem skriemeļiem, bet pašam sacījuši, ka nākamajā dienā izrakstīs, jo ārstēšanu nevajag. Cilvēkam nācies meklēt iespēju, lai pārfotografētu slimības vēsturē ierakstīto informāciju. Citiem pacientiem likts lietot antibiotikas, kaut gan viņiem vajadzīga operācija, lai likvidētu pēc „Maxima” traģēdijas veiktās operācijas sekas.

Par vienu no Vācijā nokļuvušajiem pacientiem Miglāne tagad runā ar prieku – nesen zvanījis, ir laimīgs, jo staigā. Bijis veikalā tā sagrūšanas brīdī un nonācis kādā no Rīgas slimnīcām, kur astoņas stundas stāvējis kājās, gaidot, kamēr mediķi apskatīs. Uz diagnostiku viņu aizveduši pēc tam, kad noģībis. Konstatēta mugurkaula trauma, bet vēlāk pateikts, ka viss kārtībā. Pēc izrakstīšanas no slimnīcas cietušajam kļuvis arvien sliktāk, viņš uz ielas zaudējis samaņu. Vēlāk atklājies, ka cilvēkam lauzti vairāki mugurkaula skriemeļi, bet ārsti nav gribējuši atzīt savu vai kolēģu kļūdu, teikuši – veca trauma. Viņam bijusi arī galvas kontūzija. Tādā stāvoklī cietušais izrakstīts. Trīs dienu laikā viņa pārvešanai uz Vāciju naudu sameklēja pareizticīgā baznīca.

Kasjauns.lv/Foto: Evija Trifanova/LETA