Iestājoties karstajam laikam, diennaktī Latvijā noslīkuši divi cilvēki
Aizvadītajā diennaktī Latvijā noslīkuši divi cilvēki; iestājoties karstam laikam, glābēji aicina peldsezonu uzsākt prātīgi un ievērot drošības noteikumus, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Šembele.
VUGD informē, ka divi cilvēki ceturtdien un piektdien noslīkuši, bet viens izglābts.
Ceturtdien plkst.7.27 VUGD saņēma informāciju, ka Rēzeknē, Kr.Barona ielā, piemājas dīķī slīkst vīrietis. Ierodoties notikuma vietā, glābēji konstatēja, ka vīrietis pats saviem spēkiem netiek krastā. Glābēji izvilka vīrieti krastā un nodeva mediķu aprūpē.
Piektdienas rītā ap pusastoņiem VUGD saņēma informāciju, ka Daugavā pie Meldru ielas, ūdenī ir redzams noslīkušais. Ar laivas palīdzību ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz noslīkušajam un nogādāja viņu krastā.
Ceturtdien plkst.19.45 VUGD saņēma informācija, ka Daugavpilī - Daugavas upē ir noslīcis vīrietis. Glābēji un pašvaldības ūdenslīdēji pārmeklēja ūdenstilpni un atrada 17 gadus vecu noslīkušu jaunieti.
Lai vasaras atpūta pie ūdeņiem nepārvērstos traģēdijā, VUGD atgādina, ka ir jāievēro drošības prasības.
Peldēšanās sezonu ieteicams uzsākt, kad ūdens temperatūra ir vismaz +18 grādi. Sākotnēji peldēšanos ieteicams veikt īsu laiku un neaizpeldot tālu no krasta, jo aukstajā ūdenī muskuļus var saraut krampī.
Pēc ziemas ūdenstilpnes gultne var būt mainījusies, uz tās var atrasties dažādi priekšmeti, tāpēc pirmajā peldēšanās reizē tā ir vispirms rūpīgi jāpārbauda un nedrīkst strauji iet ūdenī.
Ja cilvēks ir pārkarsis saulē, ūdenī jāiet lēnām, lai nebūtu strauja ķermeņa temperatūras maiņa, tad var sākties krampji vai rasties problēmas ar sirdsdarbību.
Jāpeldas īpaši šim mērķim paredzētās vietās, par ko liecinās zīme – Peldēties atļauts.
Nav ieteicams doties peldēties vienam. Ja tomēr, tad jāinformē krastā palikušie, cik ilgi un tālu plānots peldēt, vai ir paredzējies nirt zem ūdens. Nedrīkst pārvērtēt savus spēkus, uzsver VUGD. Ja reiz pārpeldēta upe, tas nenozīmē, ka var to arī šodien.
Nepazīstamā vietā uzreiz nedrīkst lēkt ūdenī. Lēkt no tiltiem vai citādiem paaugstinājumiem ir kategoriski aizliegts.
Pirms došanās ūdenī, nedrīkst lietot alkoholu.
Pirms nodarboties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizināties ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli, jāuzvelk glābšanas veste.
Atrodoties uz matrača vai peldriņķa nevajadzētu peldēt tālu no krasta.
Īpaša uzmanība ir jāpievērš tieši bērnu drošībai uz ūdens. VUGD aicina vecākus apzināties, ka atrašanās ar bērnu pie ūdens nav atpūta, bet gan divkāršs darbs, jo nedrīkst novērst uzmanību pat uz sekundi.