Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas prezidents uzskata, ka tālākā nākotnē dalībai Eiropas Savienībā (ES) automātiski būtu jānozīmē arī dalību eirozonā.

Bērziņš bažījas, ka straujais algu pieaugums var pārkarsēt ekonomiku

Sabiedrība
2014. gada 2. jūlijā 09:43 2014. gada 2. jūlijā 09:43
 
Pēc eirozonā pavadītā pusgada Latvijai zaudējumi nav redzami, šādu viedokli šorīt LTV pauda Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Bērziņš atzīmēja ka pirmajā pusgadā Latvija ir spējusi nodrošināt plānoto ekonomikas pieaugumu, kur viņš saskata arī eiro ieviešanas lomu, jo Latvijas kļūst pievilcīga investoriem.

Prezidents domā, ka arī iedzīvotāji sajūt ekonomikas pieaugumu, par ko liecina algu pieaugums par 9%, kas gan, politiķa vērtējumā, balansējot uz ekonomikas pārkaršanas robežas.

Latvijas prezidents uzskata, ka tālākā nākotnē dalībai Eiropas Savienībā (ES) automātiski būtu jānozīmē arī dalību eirozonā.

Vaicāts, kā viņš vērtē savas kādreizējās cīņu biedres Saeimā, tagad Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Ivetas Grigules pievienošanos eiroskeptiķiem un paziņojumus par Zaļo un zemnieku savienību kā eiroskeptisku politisko spēku, Bērziņš atzīmēja, ka sevi pie eiroskeptiķiem nepieskaita.

"Uzskatu, ka labākas izvēles mums nav, un tā bija pareizākā," Latvijas dalību ES vērtēja prezidents.

Savukārt no pēc pusgada gaidāmās Latvijas prezidentūras ES viņš sagaida nevis konkrētus ieguvumus Latvijai, bet gan mūsu valsts ieguldījumu ES attīstībā un ekonomiskajā izaugsmē.

LETA/ Foto:  Ieva Čīka, LETA

Citi šobrīd lasa

Nelaime pirms 20 gadiem, kas satricināja visu Krieviju: atskats uz zemūdenes “Kursk” traģēdiju 4
Ķermeņa 8 brīdinājuma signāli pirms sirdslēkmes. Kā tos atpazīt?
Vai tiesības ir tikai trokšņotājiem? 1
Pievienot komentāru

Стало известно, почему герцогиня Меган развелась с первым мужем после 2 лет брака

Бегают голыми, стреляют, не платят: арендатор превратил особняк в Юрмале в помойку 1