
Cik maksā ogas, sēnes un dārzeņi Rīgas Centrāltirgū?
Portāls Jauns.lv devās uz Rīgas Centrāltirgu, lai noskaidrotu, kā šonedēļ augustā mainījušās sezonālo labumu cenas.





FOTO: cik maksā ogas, sēnes un dārzeņi Rīgas Centrāltirgū? Aplūkojam cenas augusta sākumā

Portāls Jauns.lv devās uz Rīgas Centrāltirgu, lai noskaidrotu, kā augusta sākumā mainījušās sezonālo labumu cenas. Vietējā raža šobrīd ir visplašākajā klāstā, taču atsevišķiem produktiem cenas joprojām saglabājas gana augstas.
Augusta sākumā tirgus galdus pārpludina Latvijas ogas, dārzeņi un meža veltes, un, lai gan piedāvājums ir bagātīgs, cenas dažviet vēl saglabājas visai augstas.
Vietējās avenes tiek tirgotas par vidēji 4 eiro puskilogramā, bet mellenes un plūmes maksā ap 5 eiro kilogramā. Gurķu un kabaču cena ir krietni zemāka – attiecīgi ap 2,50 un 1,50 eiro kilogramā, bet jaunie kartupeļi joprojām ir viens no izdevīgākajiem pirkumiem – apmēram 1 eiro kilogramā.
Pieprasītas ir arī gailenes, kuru cena šobrīd ir ap 5 eiro kilogramā. Savukārt saldās čerešnas, kas tirgū vēl ir atrodamas, maksā līdz pat 9 eiro kilogramā. Dažādi tomātu veidi pieejami cenu diapazonā no 2 līdz 3,50 eiro kilogramā, bet ziedkāposti un bietes maksā ap 2,50 līdz 4 eiro.
Rīgas Centrāltirgus arī šonedēļ ir pilns ar vietējiem tirgotājiem, kas piedāvā svaigu un sezonālu produkciju, un pircēju netrūkst – tirgus ir dzīvs un rosīgs.