Eiroparlamentārietis un Rīgas eksmērs Ušakovs: ES un Trampa tarifu darījums ir mazākais iespējamais ļaunums
foto: Paula Čurkste/LETA
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs
Sabiedrība

Eiroparlamentārietis un Rīgas eksmērs Ušakovs: ES un Trampa tarifu darījums ir mazākais iespējamais ļaunums

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Eiropas Savienības (ES) un ASV panāktās vienošanās par tarifiem ir mazākais iespējamais ļaunums, paziņoja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Nils Ušakovs (S). Politiķis atzīmēja, ka ES līderiem nav īpašas kompetences sadarbībā ar tādiem valstsvīriem kā ASV prezidents Donalds Tramps vai Ķīnas līderis Sji Dzjiņpins, kuri pieturas pie nedaudz citādām sarunu vešanas metodēm un principiem, nekā pieņemts Briselē.

Eiroparlamentārietis un Rīgas eksmērs Ušakovs: ES ...

"Kopumā man ir rezervēta attieksme pret to, cik veiksmīga ir un būs pašreizējā Briseles ārpolitika vai ārējās tirdzniecības politika pret ASV vai Ķīnu. Droši vien kādu laiku mums nebūs, ar ko lepoties," pauda EP deputāts.

Vērtējot noslēgtās vienošanās, Ušakovs uzsvēra, ka, no vienas puses, jebkuru rezultātu, kas šajos apstākļos ir sarunāts ar Vašingtonu, var uzskatīt par veiksmes stāstu, jo varēja būt krietni sliktāk. Savukārt, no otras puses, nevienam nevar būt pārliecības, ka jebkādas vienošanās, kas patlaban tiek noslēgtas ar Vašingtonu, pēc kāda laika netiks atkal mainītas, ja mainīsies apstākļi.

"Šī noteikti nav pēdējā reize, kad ES un tās līderiem vajadzēs aizstāvēt kontinenta intereses. Tas nozīmē, ka ES līderiem vajadzētu paplašināt savas iemaņas, lai šīs intereses aizstāvētu veiksmīgāk, jo Eiropa globāli tagad atrodas pavisam citā pasaulē," norādīja EP deputāts.

LETA jau rakstīja, ka Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena svētdien panāca vienošanos ar ASV prezidentu, ka eksportam no bloka uz ASV tiks piemērots 15% tarifs, bet ASV eksportam uz ES netiks piemēroti nekāds tarifs. Tramps bija draudējis importam no ES noteikt 30% tarifu, ja vienošanās netiktu panākta līdz 1.augustam.

Tomēr vienošanās izpelnījās asu kritiku no dažām ES dalībvalstīm un rūpniecības nozarēm, kas apsūdzēja ES par pārāk vieglu piekāpšanos ASV prezidentam.